Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni. A magyarok többsége 1848. március 15-ét történelmünk egyik legdicsőségesebb korszakának tartja, amelyre szívesen, minden fenntartás nélkül emlékezik – mondta Biky Ottó, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc csornai megemlékezésén.
Csorna Város Önkormányzata ikonikus helyszínen, a Petőfi-szobornál tartotta meg ünnepi megemlékezését az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából. A megemlékezésen részt vett Major András alpolgármester, valamint Hámori György, a vármegyei közgyűlés elnöke. Közreműködtek a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola diákjai. Beszédet mondott Biky Ottó, a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.
– 1848. március 15-én a nemzet magára, a magyarok egymásra találtak. Ha másért nem is, de ezért ezen a napon érdemes ismét kéz a kézben, kart a karba öltve, önfeledten ünnepelni az utcákon és tereken, mert a nemzeti ünnepeknek, az ünnepek méltó megünneplésének összetartó ereje van. A közös emlékezés az összetartozás ismétlődő megerősítését jelentheti, ugyanis a nemzeti ünnepünknek kettős arca van: egy múltidéző és egy jelent idéző.
Mit üzen számunkra a 48/49-es szabadságharc? – tette fel a kérdést Biky Ottó, majd kiemelte azt a három tanulságot, mely szerinte talán a legidőszerűbb napjainkban: Egyetlen nemzet sem lehet szabad más nemzet szabadsága nélkül. Csak magunkra számíthatunk a magyar nép sorsának alakításában. Nem várhatjuk másoktól gondjaink megoldását, nemzetünk felemelését. A magyar nemzet boldogulása csak közös akarattal, elhatározással és munkálkodással sikerülhet.
Az iskolaigazgató végül arra kérte a jelenlévőket, hogy emlékezzenek történelmi hőseinkre, és büszkén vallják a világ előtt, hogy jó magyarnak lenni. Legyen béke, szabadság és egyetértés! (Fotók: Szabados Tibor)
Beküldés dátuma: 2025. 03. 18.Csorna város önkormányzata Petőfi Sándor emlékművénél tartott ünnepi megemlékezést az 1848/49-es szabadságharc 176.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.