Aktuális televízió, újság és internetes hirdetési ajánlatunk Megnézem

Kitartóak a gyerekek és a pedagógusok a kapuvári néptánciskolában

Idén három csoport nevezett be a megyei versenyre: a Kisplatán vitnyédi, az Ágacskák somogyi, a Csiripiszli pedig szatmári tánccal. Csitei Gábor, a néptánciskola vezetője elmondta, hogy mindegyikük díjazott lett a megmérettetésen. A Kisplatán arany, a Csiripiszli ezüst, az Ágacskák pedig bronz minősítésben részesült. - Ezek a gyerekek, akik részt vettek a versenyen, hat-nyolc éve művészeti iskolánk tanulói. Büszkén elmondhatom, hogy a hosszú évek gyakorlása meghozta a gyümölcsét, hiszen az eredmény a pedagógus kollégák, a szülők és a gyermekek közös munkája - fogalmazott a néptáncoktató.
A felnőtt együttest az a megtiszteltetés érte idén márciusban, hogy a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség táncosaiknak ítélte oda a Muharay-díjat, amelyet évente  adják át valamelyik hagyományőrző csoportnak. A rangos elismerést ünnepélyes keretek közt vehették át a kapuváriak a budapesti Új Színházban a rábaközi hagyományok ápolásáért és kimagasló teljesítményükért.
Csitei Gábor az arany középút híve, hiszen a hagyományok valamennyire a színpadon jelennek meg, de tesznek annak érdekében, hogy a hétköznapok részei is legyenek. Az intézményvezető példának említette a hat éve alakult, tizennégy fős Kapuvári Legénycéhet, mely a legényavató népszokást tartja fenn, Mihályiban pedig a gyerekekkel a bohócjárást elevenítik fel több éve.
Beküldés dátuma: 2011. 04. 27.

Kapcsolódó hírek

 • Garta névemlékművet avattak a templom védőszentje, Szent Katalin búcsúnapján

  Idén hármas évfordulót ünnepelnek Kapuváron: 360 éve alapították Gartát, 100 esztendővel ezelőtt egyesült a két önálló község Kapuvár és Garta; ezenkívül 15 éve hozták létre a Gartáért Alapítványt, ezért a Garta névemlékmű átadására szintén jeles napon, mégpedig a gartai templom védőszentjének ünnepnapján került sor.

További hírek

 • Garta névemlékművet avattak a templom védőszentje, Szent Katalin búcsúnapján

  Idén hármas évfordulót ünnepelnek Kapuváron: 360 éve alapították Gartát, 100 esztendővel ezelőtt egyesült a két önálló község Kapuvár és Garta; ezenkívül 15 éve hozták létre a Gartáért Alapítványt, ezért a Garta névemlékmű átadására szintén jeles napon, mégpedig a gartai templom védőszentjének ünnepnapján került sor.

 • Idősek napja Beleden

  A türelem, a kitartás és a hit átsegíti az embereket a nehézségeken – mondta Major Jenő a beledi idősek napi rendezvényen.

 • Berg50 - jubileumi rendezvénysorozat Kapuváron

  Jó emlékezést, jó erőgyűjtést kívánt a kapuvári Berg iskola közösségének Hámori György polgármester abból az alkalomból, hogy 140 éve indult a szakmai képzés a városban, továbbá 50 éve adták át az intézmény épületét és 20 tanévvel ezelőtt vette fel az iskola mai nevét.

 • Egyházközségi bál Csornán

  Kézfogással és rövid köszöntővel üdvözölték egymást a Csornai Jézus Szíve Plébánia idei családi báljának résztvevői.

 • Beled apraja-nagyja részt vett az idei Márton-napon

  A szervezők alaposan felkészültek a 2023-ban megrendezett beledi Márton-napi mulatságra. Rácz Árpádné intézményvezető megköszönte a Beledi Egyesített Szociális Központ munkatársainak és a segítőiknek a rengeteg ötletet, valamint a rendezvény színvonalas lebonyolítását.

Hirdetés
DANUBIUS play