A csornai szociális központnak egyetlen célja van: a rászorulók megsegítése. A Laky Döme utcai épületben jelenleg harminc ellátottal foglalkoznak, ami örömet és betelejesülést nyújt a gondozottaknak.
Fennállásának tizedik évfordulóját ünnepelte a Csornai Fogyatékosok Napközi Otthona. Boda Imréné hozta létre a megyeszerte elismert intézményt, mely értelmet, tartalmat ad a sérült emberek mindennapjainak. A Csorna Térségi Önkormányzatok Társulása által fenntartott intézmény 2006 szeptemberében nyitotta meg kapuját a kiscsornai óvoda épületében. A környező településekről érkező mozgásában korlátozott, érzékszervi vagy értelmi fogyatékkal élő autista fiatalok egyéni fejlesztését, gondozását segítő nappali intézmény létét az egyre növekvő létszám igazolja. A szociális központ 2011 második felében a Laky Döme utcába költözött. Az épület átalakításával a gondozottak nagyobb helyiségeket vehettek birtokba, így lehetőség nyílt a csoportbővítésre is.
– Akiket szeretünk, elfogadjuk olyannak, amilyenek. Úgy gondolom, aki másokon segít, annak a szíve telis-tele van szeretettel, és arra törekszünk, hogy jobbá tegyük az életét – mondta Baranyainé Tóth Ágnes mb. vezető , majd megköszönte az intézmény támogatóinak áldozatos munkáját.
– Egy társadalom szociális érzékenységét leginkább az mutatja, hogy miként gondoskodik az idősekről, a gyermekekről, a rászorulókról, a fogyatékkal élőkről – fogalmazott dr. Bónáné dr. Németh Katalin. A polgármester elmondta, hogy a napközi otthon épületét pályázati pénzből szeretnék még korszerűbbé, otthonosabbá varázsolni. A projekt tartalmazza az energetikai korszerűsítést, a belső felújítást, az udvar komfortosabbá tételét. Az intézmény fenntartását a tervek szerint a Magyar Máltai Szeretetszolgálat fogja átvenni, de amennyiben a szándék mégis meghiúsul, a csornai önkormányzat vállalja az ezzel járó feladatokat – biztosította Csorna polgármestere a jelenlévőket arról, hogy nem szakad meg a jogfolytonosság, tehát mindenképpen gondoskodnak az ellátottakról.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.