A csornai szociális központnak egyetlen célja van: a rászorulók megsegítése. A Laky Döme utcai épületben jelenleg harminc ellátottal foglalkoznak, ami örömet és betelejesülést nyújt a gondozottaknak.
Fennállásának tizedik évfordulóját ünnepelte a Csornai Fogyatékosok Napközi Otthona. Boda Imréné hozta létre a megyeszerte elismert intézményt, mely értelmet, tartalmat ad a sérült emberek mindennapjainak. A Csorna Térségi Önkormányzatok Társulása által fenntartott intézmény 2006 szeptemberében nyitotta meg kapuját a kiscsornai óvoda épületében. A környező településekről érkező mozgásában korlátozott, érzékszervi vagy értelmi fogyatékkal élő autista fiatalok egyéni fejlesztését, gondozását segítő nappali intézmény létét az egyre növekvő létszám igazolja. A szociális központ 2011 második felében a Laky Döme utcába költözött. Az épület átalakításával a gondozottak nagyobb helyiségeket vehettek birtokba, így lehetőség nyílt a csoportbővítésre is.
– Akiket szeretünk, elfogadjuk olyannak, amilyenek. Úgy gondolom, aki másokon segít, annak a szíve telis-tele van szeretettel, és arra törekszünk, hogy jobbá tegyük az életét – mondta Baranyainé Tóth Ágnes mb. vezető , majd megköszönte az intézmény támogatóinak áldozatos munkáját.
– Egy társadalom szociális érzékenységét leginkább az mutatja, hogy miként gondoskodik az idősekről, a gyermekekről, a rászorulókról, a fogyatékkal élőkről – fogalmazott dr. Bónáné dr. Németh Katalin. A polgármester elmondta, hogy a napközi otthon épületét pályázati pénzből szeretnék még korszerűbbé, otthonosabbá varázsolni. A projekt tartalmazza az energetikai korszerűsítést, a belső felújítást, az udvar komfortosabbá tételét. Az intézmény fenntartását a tervek szerint a Magyar Máltai Szeretetszolgálat fogja átvenni, de amennyiben a szándék mégis meghiúsul, a csornai önkormányzat vállalja az ezzel járó feladatokat – biztosította Csorna polgármestere a jelenlévőket arról, hogy nem szakad meg a jogfolytonosság, tehát mindenképpen gondoskodnak az ellátottakról.
A Csornai Múzeum az állandó néprajzi kiállítását három termen és egy folyosón keresztül mutatja be az érdeklődők számára.
A házi segítségnyújtás két alappillére a személyi gondozás és a szociális segítségnyújtás, mely feladatok ellátása szakképzett munkaerőt igényel – jegyezte meg Rácz Árpádné.
Kapuvár város jelenleg olyan anyagi helyzetben van, amit ildomos megőrizni – nyilatkozta Horváth László, aki elődjéhez hasonlóan az észszerű gazdálkodást tartja követendőnek.
Minden halad a maga útján, és a legkisebbektől a legnagyobbakig, valamennyi korosztályban eredményes munkát végeznek a KSE sportolói – állapította meg Böcskör Zsolt.
Varga András az őszi közlekedés veszélyeire hívta fel a Rábaközi Médiacentrum nézőinek a figyelmét, majd napjaink leggyakoribb bűnelkövetési módszereiről beszélt.
Mindenkinek önfeledt szórakozást és egymás közötti kellemes beszélgetést kívánt Beled polgármestere a hagyományosan megrendezésre kerülő Márton-napi vigadalom nyitányaként.