A település polgámestere mindenekelőtt jó egészséget kívánt a lakosságnak, mert ha azt sikerül megőrizniük, a problémák is könnyebben orvosolhatók. A belediek az előttük álló esztendőben is bíznak térségközponti szerepük megőrzésében, ezért nem ijednek meg a rájuk váró teendőktől. A tavaly aláírt, és idén “tető alá hozandó” szerződésnek megfelelően január 15-én megkezdődött a városi sportcsarnok felújítása, mely érinti a vizesblokkok cseréjét és az épület belső felújítását. Tompáné Balogh Mária 2012-ben is bízik az újabb pályázati lehetőségekben, mert sajnos kisebb tartalékkal kezdték meg az idei évet. Tovább szeretnék erősíteni szervező szerepüket a településen és annak környezetében a lakosság minél jobb kiszolgálása érdekében.
A tűzoltóság már tavaly megkereste a beledi önkormányzatot, hogy tudnának-e helyet biztosítani egy leendő katasztrófavédelmi irodának, melynek nyitásáról Sallai Péter tűzoltó alezredessel folytattak tárgyalásokat. Beled, mint a környező települések térségi központja, a kérésre természetesen igent mondott, és örömmel nyugtázzák, hogy a rendőrőrs vagy a munkaügyi kirendeltség mellé újabb feladatot kapnak. A városházának helyet adó emeletes épület alsó szintjén intézhették az emberek a hivatalos ügyeiket, az emeleten pedig régen szolgálati lakások voltak. Mióta a felső szint megüresedett, szívesen rendelkezésre bocsátják a helyiségeket. Ezeket egyelőre nem alakították át, hisz nem tudják, hogy mekkora termekre lesz igény, de a katasztrófavédelmi iroda céljára felajánlott rész alkalmas a beköltözésre.
Beküldés dátuma: 2012. 01. 18.Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
A kapuvári húsgyár egykori alapítója a környék két köztiszteletben álló „jótevőjétől” tanulta meg a tudatos gazdálkodást és a több ezer hektáros birtokrendszer irányítását.
1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.