Az óvodához képest az iskolában nagyon sok szabály várja a gyerekeket, ezért a szülők és a pedagógusok kölcsönösen keresik egymást, hogy minél eredményesebb legyen a gyermekeknek az első félév. A zene, a tánc, a mondóka és a vidám játék mind megkönnyíti a kicsik beilleszkedését.
Mészáros Györgyi először a Rábaközi Televízióban bemutatott videón keresztül szólt a leendő elsősök szüleihez. Részletesen ismertette pedagógus pályafutását, továbbá elmondta, hogy melyek a céljai és mi a hitvallása a tanítással kapcsolatban. Arról biztosította a szülőket, hogy esztétikus, kellemes, biztonságos környezetben tanulhatnak a Kapuvár Térségi Általános Iskola 1/b. osztályába járó gyermekek. Humánus, türelmes, méltányos tanítási-tanulási folyamatot ígért mindenkinek. A tanórákon személyre szabott oktatásra számíthatnak, és pozitív visszajelzésekkel, dicsérettel és jutalmazással szeretné ösztönözni az elsősöket. A pedagógus szerint nagyon fontos, hogy a diákok egy életre megkedveljék a tanulást.
Az osztálylétszám huszonkettő: hat kislány és tizenhat fiú jár hozzájuk. A gyerekek többsége a gartai óvoda két különböző csoportjából érkezett, de az Arany János úti oviból is érkezett kiselsős, a Kapuvár környéki kisebb településekről pedig öten csatlakoztak az osztályhoz. Az előkészítő időszakban a legalapvetőbb viselkedési formákat sajátítják el a gyerekek, hogy képesek legyenek beilleszkedni az iskolai közösségbe.
Mészáros Györgyi a részképességek közül kiemelte a figyelem, a rövidtávú memória és a koncentráció fejlesztését. Az egyik gyakorlat a vizuális és a térbeli tájékozódást erősítette.
A Pátzay iskola minden tavasszal előkészítő foglalkozást tart az óvodásoknak, és ezzel egy időben tájékoztatják a szülőket tennivalókról. Heiter Károly a júniusi ún. nulladik szülői értekezleten további információkkal látta el az érintetteket, az augusztus végi gólyatábor pedig megkönnyítette a beilleszkedést az elsősöknek.
Mivel több településről érkeztek az 1/a-ba a gyerekek, az elején olyan feladatokat és játékokat találtak ki számukra, hogy ismerkedjenek és legalább egymás nevét megjegyezzék. A pedagógus szerint ideális a létszám: tizenöt kislány és tizenkét kisfiú alkotja a
A mondóka, az ének, a közös játék, valamint az interaktív tábla használata oldja a gyermekekben a feszültséget.
Irodalomból elsősorban a beszédfejlesztés a cél, ezért sok mondóka és mese hangzik el az órákon, hogy fejlődjön a kicsik szókincse. Magabiztosabb lesz, ha jobban ki tudja magát fejezni.
Idén kicsit hosszabb az előkészítő időszak, így még novemberben is tarthat, utána viszont komolyabban foglalkoznak a betűkkel. Fontos feladat a betűk és a számelemek írása és hamarosan megkezdik az ötös számkörrel való ismerkedést. Ottjártunkkor matekból az egyenlőségjeleket, írásból pedig a fekvő egyeneseket gyakorolták a gyerekek. Az első félévben az összes betűelem elsajátítása, valamint a tízes számkörben való eligazodás a cél.
Dukainé Ruska Mónika a kétnapos gólyatáborban találkozott először a mostani elsősökkel, akik megismerték egymást és a pedagógusokat, valamint az iskola szabályrendszerét. Szeptember 1-jén már sokkal bátrabban lépték át az iskola küszöbét. A ceruzafogás, az eszközhasználat a tanárok számára sok mindent elárult.
Huszonegy nebuló tanul az 1/c-ben: nyolc lány és tizenhárom fiú. A vidéki tanulókon kívül Kapuvár valamennyi óvodájából érkeztek a gyerekek. A pedagógus változatos órákat tart a tanulóknak úgy, hogy zene, ének és mozgás is legyen benne. Sokkal könnyebben berögzülnek az ismeretek, ha oldott formában sajátítják el azokat. Dukainé Ruska Mónika a téri tájékozódásra nagy hangsúlyt helyez, hiszen az olvasáshoz, a sorrendiség felismeréséhez is fontos lehet. A pedagógus szerint az elsősök olyan biztos alapokkal érkeztek az óvodából, amely könnyebbé teszi a tanulást. A fegyelemmel az elején még akadnak problémák, de a kicsik idővel megszokják új környezetüket. Meg kell tanulniuk, hogy csak jelentkezés útján lehet felszólalni, a tanórákon pedig le kell ülni – mondta a pedagógus, aki muzikalitását kihasználva amikor csak teheti, közös éneklésre, zenélésre ösztönzi a gyerekeket.
Az elsősök tanító nénije szeretné, ha a kislányok és a kisfiúk a félév végére már a rövidebb szavakat el tudnák olvasni.
A Kapuvár Térségi Általános Iskolában a 2023/2024-es tanévtől számos változás lépett életbe: több ismeretlen arc, új pedagógusok, az azonos korosztályba tartozó gyerekek helycseréje miatt pedig sokuknak szokni kell az új környezetet.
Csóka Tibor Józsefné fiús anyukaként cseppet sem bánja, hogy többségben vannak az osztályában az erősebbik nem képviselői.
Szívélyes fogadtatásban volt része a beledi „Ezüstfenyő” Nyugdíjas Egyesület tagjainak a burgenlandi Bildein településen.
Csorna Város Önkormányzata közel 700 millió Ft vissza nem térítendő Európai Uniós és kormányzati támogatást nyert a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretében.
A diákokkal és a felnőtt dolgozókkal együtt idén ősszel közel ezren kezdték meg a tanulmányaikat, illetve a munkát a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvodában.
A Beledi Általános Iskola tanévnyitóján tapsvihar köszöntötte az elsősöket, akik kis műsorukkal készültek az alkalomra.