Darázs Ádám erőművész nem először járt Beleden, hiszen korábban többször részt vett a Delta Testépítő Klub által szervezett versenyeken.
A sokszoros magyar és közép-európai erős ember nagyon jó kapcsolatot ápol a 30 éve alakult Beledi Delta Testépítő Klubbal. Korábban gyakran tartottak közös edzéseket Eőry Jenővel, az egyesület elnökével és csapatával.
Jött az ötlet, hogy szervezzünk meg az „Erős emberek verseny”-ét, ami korábban is nagyon jól sikerült – nyilatkozta Darázs Ádám, majd elmondta, hogy az érdeklődők öt versenyszámot tekinthettek meg: volt kerékforgatás, 20 méteren át történő kamionhúzás, autóemelés, egykezes óriás súlyzó kinyomása fej fölé, valamint 25 kg-os Thor-kalapács kitartása.
A beledi lövészklub arra biztatta a vállalkozó szellemű embereket, hogy próbálják ki célzóképességüket. A „Nyitott lőtér” elnevezésű program után a Ziránó bábszínház előadását tekinthették meg a kisebbek. A tizenegyes-rúgó versenyre már a nagyobbak is beneveztek a Beled SE rendezésében. Beled város ÖTE csapata a tűzoltóautókat mutatta be a gyerekeknek és a velük érkező felnőtteknek. A nap folyamán a családok kipróbálhatták a mini vonatot, a pedálos autókat, a bátrabbak pedig a vízszintes csúszdát. Késő délután Vanessa és a Happy End Cserháti Zsuzsa és Mátér Péter emlékműsorával lépett fel.
1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább.
Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
A kapuvári húsgyár egykori alapítója a környék két köztiszteletben álló „jótevőjétől” tanulta meg a tudatos gazdálkodást és a több ezer hektáros birtokrendszer irányítását.
1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.