A víztermelés és a baktériumkultúrára épülő szennyvíztisztítás elvi folyamata is érdekes lehet, csak életszerűen kell bemutatni a gyerekeknek. Erre a legkiválóbb módszer a szépen berendezett terepasztal, mely kicsiben, de valósághűen láttatja a föld alatti rendszereket.
Nagyobb becsben kellene tartani az ivóvizet, hiszen némely országokban az emberek hét-nyolc kilométert gyalogolnak egy pohár, szomjukat oltó vízért. A kapuvári vízműtelepen 40-50 méter mélységből szivattyúzzák fel a
vizet. Bár kiépítették a vastalanítót, de a környéken élőknek olyan szerencséje van, hogy ennek használata nélkül is vas- és magánmentes víz áramlik a toronyba. Mindezt terepasztalon mutatták be a kapuvári gyerekeknek, akik a szennyvíz útját is nyomon követhették a szemléltetőeszköz segítségével. Kapuváron 25 szennyvízátemelő működik – mondta Tóth László, a Pannon-Víz diszpécserszolgálatának vezetője a szárföldi általános iskolából és a kapuvári Széchenyiből érkezett tanulóknak a Víz Világnapi rendezvényen. A diákok a sok-sok érdekesség mellett azt is megtudták, hogy a három medencével működő szennyvíztisztító tulajdonképpen a folyóparton lejátszódó természetes folyamatokat „utánozza”, mert mesterségesen tartják életben a hasznos baktériumokat.
– A rendezvénnyel az a célunk, hogy megismertessük a gyerekekkel munkánk lényegét. Legyenek tisztában azzal, hogy mi mindenre van szükség a csapokból folyó egészséges, friss ivóvízhez – mondta Molnár Rita üzemmérnökség vezető, akinek tájékoztatójából az is kiderült, hogy a kapuvári ivóvíz minősége vetekszik a közforgalomban lévő ásványvizekével, ráadásul mindenféle tisztítási technológia alkalmazása nélkül.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 03. 18.Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.