Mivel Fertőszentmiklóson kezdte papi hivatását, az akkori káplán ismerősökre tett szert a településen, így kézenfekvő volt, hogy az ottani egyházközség tagjaival utazzanak Olaszországba. Németh István plébánoson kívül az ötven fős társaság a lelki vezetését volt felettese, Péntek József atya vállalta.
A kirándulással vegyített úton minél több látnivalót szerettek volna megtekinteni, ezért a program zarándok jellege némileg csökkent - mesélte a bágyogszovátiak lelkipásztora. - Ha hívő ember látogat Rómába, csak zarándokként járhat ott. Jómagam hatodik alkalommal érkeztem az örök városba. A legfontosabb látnivalók közé a négy nagy bazilika tartozik: a világ első számú temploma, a Lateráni Szent János bazilika, a Szent Péter, és a város falain kívüli Szent Pál bazilika, valamint a Santa Maria Maggiore székesegyház. Németh István beszámolt arról is, hogy eljutottak a vatikáni múzeumba, s látták a Sixtus-kápolnát. Idegenvezető kalauzolásával megcsodálták az antik Rómát, a hatalmas amfiteátrumot, a Colosseumot, és a Trastevere negyedet, ahol a Szent Cecília templomba is betértek.
A Szent Atya szerdai napokon fogadja az egybegyűlt zarándokokat, s mint az egyház legfőbb tanítója, tanácsaival látja el az elé járuló híveket - hangoztatta a bágyogszováti plébános. A Szent Péter téren közel harmincezer áhítatos ember hallgatta az olasz szöveget, de a mieinket olyan megtiszteltetés érte, hogy magyar nyelven köszöntötte őket a katolikus egyház feje.
A lelkipásztor a következőkben foglalta össze az utat: Egy római zarándoklat mindig a hitbeli megerősödéshez vezet, valamint annak közvetlen megtapasztalása, hogy az egyház él. Németh István szerint az emberekben lévő csüggedést fel lehet oldani az ilyen tartalmú látogatással, s hazatérés után a helyi egyházközségben tovább erősíti a lelkeket.
Beküldés dátuma: -0001. 11. 30.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Tiszta szívvel, fenntartások nélkül ünnepeljük március 15-ét
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
-
1848. március 15-e erőt és hitet ad a magyaroknak
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
-
Országos elismerést kapott a csornai védőnő
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
-
Kerékpártárolót építenek a beledi óvoda udvarán
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.