A csornai katolikus óvodában már hagyománnyá vált a Szent Mihály-napi vásár megrendezése, amikor felelevenítik a régi vásárok hangulatát és az e naphoz fűződő népszokásokat.
Több mint 200 gyermek, köztük óvodások és első osztályosok vettek részt a rendezvényen. Az udvaron sátrakat állítottak fel, ahová elhelyezték az óvó nénik által készített szebbnél-szebb portékákat. Népi rigmusokkal, kikiáltókkal, énekekkel készültek az óvodások a forgatagra. A kisbírók dobpergetéssel, kikiáltóval jelezték a vásár kezdetét. A gyerekek körbejárták a sátrakat, kosárkáikból az otthonról hozott gyümölccsel fizettek a megtetszett vásárfiáért.
Az óvó nénik a csornai hagyományoknak megfelelően, kékfestő szoknyába öltözve, népdaléneklésükkel tették hangulatosabbá a napot. A gyermekek megismerkedtek a népi hangszerekkel, köztük a citerával, mely a Rábaköz egyik nevezetes hangszere. A vásár táncházzal zárult, mind ahogy az elődök idejében.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.