Húsz berges diák járt nemrég Görögországban az Erasmus+ program jóvoltából. A fiatalok a szakmai tapasztalatokon kívül életre szóló élményekkel gazdagodtak. Élménybeszámolójukat a Rábaközi Televízió kamerája rögzítette.
Pavlóczki Béla a Soproni Szakképzési Centrum Berg Gusztáv Szakképző Iskola húsz diákját kísérte Görögországba Farádiné Takács Erzsébet kolléganője társaságában. Paralia Panteleimonos nevű település egyik hoteljében szálltak meg, ahol rajtuk kívül még két iskola tanulói voltak jelen: az összesen hatvannyolc tanulót hat tanár felügyelte.
Tapasztalatai szerint nagyon jól összekovácsolódtak a diákok a két hét alatt . A fiatalok is úgy érezték, hogy hosszú volt az odaút, de megérte, mert rengeteg dolgot láttak és tapasztaltak abban a tizenkét napban, amikor nem az utazással telt az idejük.
– A gyerekek nagyon élvezték a gyakorlattal töltött időt. A kinti koordinátoraink változatos programokról gondoskodtak számunkra. Többször voltunk a tengernél, megnéztük a 12. század végén keresztesek által épített várat, ahonnét gyönyörű kilátás nyílt a környező tájra. Jártunk Thesszalonikiben, a Meteoráknál, megnéztük Zeusz kádját, Rapsani települést, a kőfalut – mondta Pavlóczki Béla. Az iskola igazgatóhelyettese szerint a gyerekek nagyon könnyen felvették az ottani ritmust és önállóan tevékenykedtek a gyakorlati képzőhelyeken. Azonkívül, hogy szakmai ismeretekre tettek szert, gyakorolhatták az idegen nyelveket.
– Ebbe az irányba megy a világ. Aki szeretne valamilyen komolyabb dolgot véghez vinni a szakmájában, annak elengedhetetlen az idegen nyelvi tudás – hangsúlyozta a pedagógus.
Az Európai Unió oktatást, képzést, ifjúságügyet és sportot támogató programja az Erasmus+, mely lehetőséget biztosít arra, hogy a tanulók külföldön szerezzenek szakmai gyakorlatot. A résztvevők olyan tanúsítványt kapnak, mely hitelesen bizonyítja, hogy két héten át dolgoztak valamelyik külföldi országban.
A kapuvári Berg iskola pék-cukrász, kereskedelmi értékesítő és festő-mázoló-tapétázó szakra járó diákjai vettek részt a legutóbbi görögországi tanulmányúton.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.