Október közepén tartották Csornán a Gedeon-napi vásárt, mely alkalomból különböző programokra invitálták az érdeklődőket. Kicsik és nagyok egyaránt megtalálták a számukra érdekes kikapcsolódási lehetőséget. A színpadi előadásokon túl kézműves kirakodóvásárral, az ősz finomságaival és gyermekfoglalkozásokkal várták a látogatókat.
Kellemes kora őszi idő fogadta a Csorna Város Gedeon-napi rendezvényére látogató nagyközönséget. Délután Brandnyúl és csapata várta a kisebbeket a csornai városháza előtti téren. A gyerekek csillogó szemmel figyelték az énekes-táncos produkciókat, de a gyerekfoglalkozásokon is hasonlóan nagy érdeklődéssel vettek részt.
Az „Értékeink” címmel indított pódiumbeszélgetést Németh Jázmin, Győr-Moson-Sopron Vármegye kicsi kultúrattaséja nyitotta meg. Pálfalvi-Pottyondy Nóra műsorvezető Boldvai Márton Bertalan premontrei perjellel és Ángyán Csilla népi iparművésszel beszélgetett Csorna város értékeiről, hagyományairól.
Ezt követően a számos hazai és nemzetközi versenyen, fesztiválon bemutatkozó Aforce1 Tánc Sport Egyesület lépett fel a színpadon.
Az operett koronázatlan királynője, Oszvald Marika 16 órától szórakoztatta a szép számú közönséget, 17.00 órától pedig ingyenes tárlatvezetést tartottak a Csornai Múzeumban és az apátság épületében. (Fotó: Szabados Tibor)
Csorna Város Önkormányzatának képviselő-testülete júniusi ülésén elfogadta a 2025. évi költségvetés negyedéves módosítását, mely a január 1-jétől április 30-áig terjedő időszak átvezetéseit tartalmazza.
Török Jeanette a Rábaközi Médiacentrumnak rendszeresen beszámol a Beledi Általános Iskola sportéletéről.
Csorna Város Önkormányzatának képviselő-testülete júniusi ülésén elfogadta a 2025. évi költségvetés negyedéves módosítását, mely a január 1-jétől április 30-áig terjedő időszak átvezetéseit tartalmazza.
Beleden sok éve hagyomány, hogy a pünkösdi fesztivál alkalmával a helyi művelődési házba várják a kultúrakedvelő közönséget.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola június közepén fogadta az ausztriai Bernstein és Lockenhaus településről érkező küldöttséget.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.