A nemzet reményeit táplálta az Aradon kivégzett tizenhárom magyar honvédtiszt hősiessége. A magyar zászló alatt, az utolsó pillanatig vállvetve küzdöttek és áldozták életüket nemzetünk szabadságáért.
176 évvel ezelőtt végezték ki Aradon a szabadságharc hős tábornokait, ezredesét, az első felelős magyar kormány miniszterelnökét. a császári udvar példát akart statuálni azzal a céllal, hogy megfélemlítsék a magyarokat. – A szabadságharc vezető tisztjeihez, illetve rangjukhoz méltatlan kivégzésekkel pont ellentétest hatást ért el az osztrák udvar. A forradalom és a szabadságharc hősei kitörölhetetlen nyomot hagytak maguk után minden magát magyarnak valló emberben – mondta Horváth László. A polgármester szerint az utókor ünnepi megemlékezésével azt fejezi ki, hogy nemzetünk olyan közösséget alkot, mely képes megbecsülni a hőseit.
A 2024. október 6-án rendezett városi ünnepségen közreműködött a Kapuvár Térségi Általános Iskola tanulóifjúsága; zongorán kísért Bognár Dávid.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola június közepén fogadta az ausztriai Bernstein és Lockenhaus településről érkező küldöttséget.
Török Jeanette a Rábaközi Médiacentrumnak rendszeresen beszámol a Beledi Általános Iskola sportéletéről.
Csorna Város Önkormányzatának képviselő-testülete júniusi ülésén elfogadta a 2025. évi költségvetés negyedéves módosítását, mely a január 1-jétől április 30-áig terjedő időszak átvezetéseit tartalmazza.
Beleden sok éve hagyomány, hogy a pünkösdi fesztivál alkalmával a helyi művelődési házba várják a kultúrakedvelő közönséget.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola június közepén fogadta az ausztriai Bernstein és Lockenhaus településről érkező küldöttséget.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.