Az alkotó fejébe a versek nem parancsszóra érkeznek meg, mégcsak nem is konkrét tárgyak által, illetve a környezet nyújtotta látványból meríti az ihletet, hanem érzéseit rendezi sorokba.
Ráczné Bogenfürst Gabriella kiskorában költözött családjával Csornára. A városi könyvtárban nemrég bemutatott kötetén még leánykori neve szerepel, ami nem véletlen, hiszen a kézirat lezárásakor párjával még nem mondták ki a boldogító igent. A „Változó érzés” című kötet szerzője szerint versei egy részét már az egészen fiatalok is elolvashatják, míg a többi értelmezéséhez, mélyebb tartalmának megfejtéséhez bizonyos életesemények megélése szükséges.
Gabriella eleinte nem bízott abban, hogy valamelyik kiadó felkarolná alkotásait, ezért úgy gondolta, néhány példány erejéig kinyomtathatná a családi és a baráti kör számára. A keresgélés mégis meghozta eredményét, és a szerző kézirata napvilágot látott könyv formájában.
– Ha leülök, a versek hamar megszületnek, viszont az előtte lévő gondolatfolyam hosszadalmas – mesélte a riportalany, aki az őt ért pozitív vagy negatív érzelmi hatásokat a versek által dolgozza fel. A papírra vetett sorokat később ritkán módosítja, legfeljebb néhány szaván változtat, de a lényegi mondanivaló mindvégig megmarad.
A szakmai segítség nélkül dolgozó alkotó különösen a régmúlt idők költőit kedveli: Radnóti Miklós és Karinthy Frigyes versei nagy hatással vannak rá régóta. Ráczné Bogenfürst Gabriella sosem készült költőnek, a versek csupán élményei feldolgozását segítik. Az alkotó az írást élete egyik mellékvágányának tekinti, mely a jelek szerint nem terméketlen. A szerző Változó érzés című kötetének középső fejezetéből, az Élet című nyitóversét emelte ki, és adta elő, mint művészetének legkedvesebb sorait.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.