Az alkotó fejébe a versek nem parancsszóra érkeznek meg, mégcsak nem is konkrét tárgyak által, illetve a környezet nyújtotta látványból meríti az ihletet, hanem érzéseit rendezi sorokba.
Ráczné Bogenfürst Gabriella kiskorában költözött családjával Csornára. A városi könyvtárban nemrég bemutatott kötetén még leánykori neve szerepel, ami nem véletlen, hiszen a kézirat lezárásakor párjával még nem mondták ki a boldogító igent. A „Változó érzés” című kötet szerzője szerint versei egy részét már az egészen fiatalok is elolvashatják, míg a többi értelmezéséhez, mélyebb tartalmának megfejtéséhez bizonyos életesemények megélése szükséges.
Gabriella eleinte nem bízott abban, hogy valamelyik kiadó felkarolná alkotásait, ezért úgy gondolta, néhány példány erejéig kinyomtathatná a családi és a baráti kör számára. A keresgélés mégis meghozta eredményét, és a szerző kézirata napvilágot látott könyv formájában.
– Ha leülök, a versek hamar megszületnek, viszont az előtte lévő gondolatfolyam hosszadalmas – mesélte a riportalany, aki az őt ért pozitív vagy negatív érzelmi hatásokat a versek által dolgozza fel. A papírra vetett sorokat később ritkán módosítja, legfeljebb néhány szaván változtat, de a lényegi mondanivaló mindvégig megmarad.
A szakmai segítség nélkül dolgozó alkotó különösen a régmúlt idők költőit kedveli: Radnóti Miklós és Karinthy Frigyes versei nagy hatással vannak rá régóta. Ráczné Bogenfürst Gabriella sosem készült költőnek, a versek csupán élményei feldolgozását segítik. Az alkotó az írást élete egyik mellékvágányának tekinti, mely a jelek szerint nem terméketlen. A szerző Változó érzés című kötetének középső fejezetéből, az Élet című nyitóversét emelte ki, és adta elő, mint művészetének legkedvesebb sorait.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.