A soproni Castanea Környezetvédő Egyesület tagjai a természet és az ember összhangjának, a bennünket körülvevő táj „egészségének” fenntartására törekednek. Időről-időre tartott előadásaikat szintén-e nemes cél szolgálatába állítják.
Hárs Olivér és Tuba Jenő másodszor tartott előadást a fertődi közönségnek, és egyfajta jószolgálati követként megszállottan hirdetik a természetvédelmet. Miért teszik mindezt? Hogy unokáink is élvezhessék a természet
szépségét és gazdagságát. Szerintük jelen korunk emberének feladata védeni és működtetni ezt a sérülékeny harmóniát.
Tuba Jenő beszámolója elején eloszlatott egy közkeletű tévhitet: a szelídgesztenye nincs rokonságban vad fajtájával, s előbbi ráadásul nemcsak szép növény, de hasznos is, hiszen rengeteg felhasználási módja ismert. Sopron jeles fafajtájának európai elterjedését dr. Csapody István és munkatársai jegyezték le. Ugyancsak az erdészbotanikus monográfiájában olvasható, hogy a természetben más esztétikai szabályok uralkodnak, mert nem a szálegyenes, hanem a görbe alakzat a szemet gyönyörködtető.
Hárs Olivér is ott volt a Castanea egyesület 23 évvel ezelőtti alakulóülésén, s elmondta, hogy miért nem választottak magyarosabb nevet: attól tartottak, hogy a feljebb való elvtársak nem találják eléggé tudományosnak, és komolytalannak gondolják, ha szelídgesztenyének hívják az egyesületet. A megszólaló szerint az emberek régen a derűs kedélyüket is „kivitték” a fák közé, ami mostanság hiányzik a gyümölcsfaültetvényekről, pedig sokan szeretik a mediterrán hangulattal járó felszabadult érzést.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 03. 18.A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.