A csornai elkerülő avató ünnepségén sem volt olyan éles az olló, mint a felújított farádi polgármesteri hivatal szalagátvágásakor. A valamikori községháza később tanácsként, manapság pedig önkormányzati hivatalként szolgálja az embereket.
– Végre valahára sikerült elérni, hogy a képviselő-testület és a hivatal munkatársai olyan körülmények között dolgozhatnak, amilyet megérdemelnek. Régi vágyunk volt, hogy az őseink által ránk hagyott épületet rendbe hozassuk – mondta Szalai Zoltán. – A Kormány által kiírt pályázatok nem mindig egyeznek a települések elképzeléseivel, de élünk a lehetőséggel, bármi van – mondta Farád vezetője.
A falu 1853-ban vásárolta a telket, de az 1908-ból származó térképen még nem szerepelt a ház. A feljegyzések sem említik, ami viszont biztos, hogy a háború előtt már elkészült. A felújításkor találtak egy régi feliratot, mely szerint az épület valamikor községházaként működött.
A település polgármestere megjegyezte: Összefogás nélkül ez a beruházás sem sikerült volna. Köszönet érte a Kormánynak, a kivitelezőknek, a hivatal dolgozóinak, a képviselő-testületnek és minden szorgos kéznek.
Gyopáros Alpár mostanában sűrűn megfordult Farádon. Az ok nem mondvacsinált, hanem nagyon is valós: megint átadóünnepség volt a faluban. Az országgyűlési képviselő jól emlékszik azokra az időkre, amikor még Áder János kíséretében érkezett a községházára, ahol Tompos Béla ült a településevezetői székben. Azóta más került a falu élére, de abban valamennyien megegyeztek, hogy előbb a többi fontos középületet hozatták rendbe, s a most átadásra kerülő hivatalt hagyták későbbre.
Mivel Farád éveken keresztül takarékosan gazdákodott, bekerült az adósságkonszolidációban nem részesült községek közé. Gyopáros Alpár jelezte: Így is lehet egy települést vezeti: Mindamellett, hogy Farád nem adósodott el, folyamatosan fejlődött, ráadásul a hivatali épület felújítására nyert 20 milliós pályázati pénzt még ki is tudta egészíteni 18 millió forinttal.
Beküldés dátuma: 2015. 11. 18.A szakács szakmáról Mátyás király korától lehet beszélni, a mesterség oktatása pedig az 1700-as években indult meg hazánkban – mondta Szalai Zoltán, majd hozzátette: a vendéglátóipari iskolák az 1800-as évektől jöttek létre Magyarországon.
A szakképző iskola tanulóira három éven át figyeltek a tanárok, próbálták őket nevelni szüleikkel együtt.
Április 30-án, szerdán állították fel a város májusfáját a Kapuvári Lóbarátok Köre, valamint a Kapuvár - Gartai Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével.
Immáron 3. alkalommal került megrendezésre a Tuning- és veteránautó találkozó. Major András, Csorna város alpolgármestere nyitotta meg a rendezvényt, aki megköszönte Kiss Levente és Kiss Zoltán szervezők, valamint segítőik munkáját.
A Timaffy László Alapfokú Néptánciskola és a Pántlika Néptáncegyüttes minden évben táncos színpadi műsorral, zenekari koncerttel vagy kiállítással ünnepli meg a Tánc Világnapját.
Mi lenne, ha reggel nem autóba ülnél, hanem helyette gyalog indulnál el az iskolába, vagy akár kerékpárral, esetleg rollerrel érkeznél? Majdnem mindegy, csak mozogj minél többet! Ha gyűjtöd a „zöld” pontokat, nemcsak magaddal teszel jót, mert egészségesebb leszel, de az iskoládnak is segítesz, mert hasznos nyereménytárgyakhoz juttathatod a közösségedet.