A farádi lovasklub az önkormányzattal karöltve rendezi meg a Varga János-fogathajtó versenyt, idestova tizenöt éve. Szalai Zoltán szerint mostanság csökken az ilyen jellegű rendezvények népszerűsége, de nem úgy Farádon, mert oda egyre többen eljönnek.
A téeszes időkben a tagság nem tarthatott lovat otthon, viszont sokan kedvelték az állatokkal való foglalatosságot. Miután megszűnt ez a rendelkezés, a helyi gazdák beszerezték lovaikat, s mindjárt az első esztendőben száznegyven magántulajdonban lévő lovat számláltak Farádon – mesélte Szalai Zoltán. A négylábúakat azonban nemcsak munkára, hanem szórakozásra is használták, többen hintót vásároltak. A szabadidős tevékenység része lett a lovas versenyeken való részvétel. Farádon jó húsz évvel ezelőtt amatőr módon szervezték a lovas programokat, így akadálynak eleinte megfelelt az önkéntes tűzoltók segítségével létrehozott vizesárok is. Azonban
nem mindegyik hintó bírta a fizikai megterhelést, több szétesett darabjaira. A gazdák azonban nem adták fel, tovább küzdöttek a rendezvény létjogosultságáért – tette hozzá a polgármester.
Varga János, a lovas egyesület egyik meghatározó tagja 2000-ben hunyt el, és az ő emlékére hozták létre a tizenöt éve megrendezésre kerülő fogathajtó versenyt. Hogy a család minden tagja jól érezze magát, gyermekprogramokkal színesítik az összejövetelt. A kisebbek körében is nagyon népszerűek Turi Tamás amatőr fafaragó köztéri szobrai, melyekkel szívesen játszanak az apróságok. A pálya megépítésénél inkább a biztonságra törekednek, ezért a versenyzőknek a gyors hajtás helyett inkább az ügyességre van szükségük. A rendezvény idén is mindenki megelégedésével zárult.
Az 1992-ben alakult, huszonhét fős Farádi Lovas Egyesületet Karsai Sándor mutatta be. A civil szervezethez főként a helyiek csatlakoztak, de egyre több a vidéki. A régióban elterjedt, hogy három kategóriában rendezik a lovas versenyeket, de Farádon csak a „C” típusú megmérettetést tartják meg. Az egyesület elnöke elmondta, hogy utóbbi egy versenyszámból, méghozzá az akadályhajtásból áll, de „A” és „B” kategóriás versenyzőik is vannak. A „C” kategóriás verseny vándorkupáját minden esztendőben más lovas nyerte el. Ifj. Karsai Sándor tavaly Magyar Bajnok lett póni lovával, 2012-ben pedig megszerezte az Európa-bajnokság hatodik helyezését. Az egyesület eddig minden évben bérelte a sebja készletet, ezért a jövő évi szezonra szeretnék megvásárolni.
Jól működik a Magyar Falu Program, jellemezte röviden a farádi polgármester a vidéki kistelepülések fejlesztésére, népességmegtartó erejének növelésére létrehozott támogatási rendszert.
Elkészült az új, modern faluház, mely ugyanazt a célt fogja szolgálni, mint korábban – jelentette be örömmel a Rábaközi Televíziónak Major Jenő.
Elérkeztek a fiatalok életük eredményeinek, értékeinek számbavételéhez; az esti szerenáddal érzelmesen, majd a vidámballagáson, végül pedig ünnepélyesen köszöntek el az iskolától, tanáraiktól és a diáktársaktól.
– Nagyon nagy az öröm, hogy 2019 után ismét tarthatunk „igazi” ballagást – fogalmazott Kovács Istvánné a Hunyadi János Technikum végzős tanulóinak búcsúztatóján.
Megérdemelt győzelmet arattak a soproni szépkorúak a Beledi Nyugdíjas Olimpián, a házigazda csapata pedig nagyon örült a többi versenyző sikerének.
Horváth Csaba egyetemi évei alatt kezdte igazán kiengedni a hangját. Voltak kisebb szünetek, amikor kevesebbet énekelt, de sosem szakadt el teljesen a zenétől.