A szegény sorban felnövő, tősgyökeres kónyi
Perlaki Józsefék családi házának földes szobájában jó ideig még fűtés sem volt. A szorgalmas diák kitűnő eredménnyel végezte el az általánost, ahonnét felvételt nyert a budatétényi Dózsa György Közgazdasági Technikumba. A speciális középiskola sikeres befejezése után Perlaki József a –

tizenegy környező község boltjait, vendéglátó- és felvásárlóegységeit magában foglaló – Kónyi Földműves Szövetkezetnél (későbbi ÁFÉSZ-nál)helyezkedett el, ahol végigjárta a teljes szamárlétrát a kiskereskedelemtől a vendéglátásig, a felvásárlástól a szállítmányozásig bezárólag. A sorkatonai szolgálatból őrmesterként leszerelő 24 éves fiatalembert a cég kereskedelmi vezetőjének nevezték ki. Munkahelyének szervezettségénél és méreténél fogva sem akadt konkurenciája, de a tanácsok (mai nevén önkormányzatok)minden lépésüket számon kérték. Úgy kellett tevékenykedniük, hogy nyereséget termeljenek, de a tagságnak is jusson valami, s mindemellett fejlődjön a cég. Az 1983 óta szövetkezeti elnökként irányító Perlaki József szervezetéhez a működési körzet szerint több mint nyolcezer ember tartozott. Arra sem sajnálták az időt, hogy több napot eltöltsenek a községekben, és egyenként elmagyarázzák a kétkedő tagoknak a szövetkezet gazdálkodását.
A negyvenöt éve házas Perlaki József elfogadottságának és népszerűségének okát abban jelölte meg, hogy akin tudott, segített, viszont senkinek sem ártott. Az emberek bizalmát azóta sem vesztette el, mert a mai napig elmondják neki a gondjaikat. Sokat köszönhet feleségének, mert a kezdetektől fogva tolerálta és természetes állapotnak tekintette a férj gyakori távolléteit, aki viszont örömmel vett részt a közéletben. Riportalanyunk fia egy dolgot biztos az édesapától örökölt, hiszen zenész lett Sopronban. A tizenhét éves unoka inkább hasonló utat jár be, mint a nagypapa, mert a vendéglátóipari technikum harmadéves tanulója. Perlaki József életének mindegyik szakaszában jól érezte magát: az elején azért, mert kezdő volt, érettebb korában pedig a kihívások miatt.
Beküldés dátuma: 2011. 10. 12.
-
Mosolyvár Bölcsőde nyílt Csornán
Csorna Város Önkormányzata közel 700 millió Ft vissza nem térítendő Európai Uniós és kormányzati támogatást nyert a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretében.
-
Mosolyvár Bölcsőde nyílt Csornán
Csorna Város Önkormányzata közel 700 millió Ft vissza nem térítendő Európai Uniós és kormányzati támogatást nyert a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretében.
-
Az iskola a gyerekekért van, és az ő érdekeiket, fejlődésüket kell szolgálni
A diákokkal és a felnőtt dolgozókkal együtt idén ősszel közel ezren kezdték meg a tanulmányaikat, illetve a munkát a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvodában.
-
Négy fiatal pedagógus kezdte meg munkáját a beledi általános iskolában
A Beledi Általános Iskola tanévnyitóján tapsvihar köszöntötte az elsősöket, akik kis műsorukkal készültek az alkalomra.
-
Megkezdődött a 2023/2024-es tanév a csornai Széchenyiben
Nincs miért izgulni az elsősöknek, hiszen 2023 szeptemberétől a széchenyisek nagy családjához, összetartó közösséghez tartoznak valamennyien.
-
Kapuváron külön épületben tanulnak az alsós és felsős évfolyamosok
A Kapuvár Térségi Általános Iskolában a 2023/2024-es tanévtől számos változás lépett életbe: több ismeretlen arc, új pedagógusok, az azonos korosztályba tartozó gyerekek helycseréje miatt pedig sokuknak szokni kell az új környezetet.