A Mikrotérségi Általános Művelődési Központ hímzőköréből hárman vettek részt a többnapos országos textiles konferencián. A belediek nem először neveztek be alkotásaikkal a színvonalas pályázatra. Gombás Lászlóné szerint nagyon sokat lehet tanulni a kiállított munkákból. A hazaiakon kívül Finnországból és Norvégiából is érkeztek előadók. A békéscsabaiak zárásként tájjelegű ételeket szolgáltak fel a vendégeknek.
Gombás Lászlóné nyaranta részt vesz a budapesti Hagyományok Háza tanfolyamain, amelyeket mindig más településen rendeznek meg.
A nyugdíjas tanítónő Karsay Jenőnétől vette át a helyi hímzőkör vezetését. Az asszonyok különböző tájegységek mintakincsét elevenítik fel, de elsősorban a rábaközi mintákkal és a gyapjúhímzéssel ismerkednek, s legutóbb a kalotaszegi vagdalásos technikával foglalkoztak.
Beküldés dátuma: 2012. 03. 28.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
III. Kocsis István nemzetközi emléktorna Csornán
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
-
Ballagás a Kapuvár Térségi Általános Iskolában
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
-
20. Beledi Pünkösdi Fesztivál
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
-
A vörösterror áldozataira emlékeztek Csornán
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.