Takácsné dr. Tömő Katalin reménykedve várta az első lakókat, amikor 2002. április 29-én kézbe vehette a jogerős működési engedélyt. A májustól augusztusig tartó első ütemben 34-en költöztek be a 17 db kétágyas szobába. Még ebben az

esztendőben megkezdődött a tetőtér beépítése, ahol 9 db egyágyas lakosztályt hoztak létre. Az ide berendezkedők közül négyen már az otthon lakói voltak, de minőségi cserére vágytak. A létszám ekkorra már 43-ra emelkedett. 2005-ben került sor az otthonhoz tartozó családi ház tetőterének a beépítésére, ahol 4 db egyágyas lakosztály és két irodahelyiség kapott helyet.
Mi kell ahhoz, hogy tíz éven át biztonságosan működjön az intézmény? Szeretet és pénz – jegyezte meg az intézményvezető –, de a 47 fő befogadására alkalmas otthon élete nem lenne teljes a hivatali elöljárók, az ellenőrző szervek és a jótevők közreműködése nélkül. Takácsné dr. Tömő Katalin és családja, valamint az otthon munkatársai az újabb és újabb működési

engedélyek beszerzése és a folyamatosan jelentkező igények miatt kissé megfáradva, de örömmel dolgozott a lakók magas színvonalú ellátásáért. Az intézmény technikai színvonalához nagy mértékben hozzájárult az a 7,7 millió forint vissza nem térítendő támogatás, melyet 2002-ben nyertek el a megyei területfejlesztési pályázaton. A szociális vállalkozó ezt követően 7,85 milliót kapott a Széchenyi-terv gazdaságfejlesztési alapjából.
Takácsné dr. Tömő Katalin szerint néha meg kell állni, mint például az ilyen ünnepeken, de az átélt eseményekből erőt merítve újra tovább kell haladni. – Az öregség is békés és boldog lehet, ha azzá tesszük – hangzott a köszöntőben –, mert az idősek életében ugyanúgy megvan a szépség, mint fiatalkorban. Az „Ezüst Kor” Idősekért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke szólt azokról is, akik társaságot, biztonságot és békét keresve nyolc, vagy akár tíz esztendeje bizakodva költöztek be az otthonba, de a mostani ünnepségen már nem lehettek jelen. Az emlékezés néma pillanataiban rájuk gondoltak. Az alapítónak élete álma valósult meg az idősotthonnal, s hogy milyen lesz a folytatás, már a gyermekin fog múlni.
Beküldés dátuma: -0001. 11. 30.
-
Ballagás a Soproni SZC Kossuth Lajos Szakképző Iskolában
A szakképző iskola tanulóira három éven át figyeltek a tanárok, próbálták őket nevelni szüleikkel együtt.
-
Ballagás a Soproni SZC Kossuth Lajos Szakképző Iskolában
A szakképző iskola tanulóira három éven át figyeltek a tanárok, próbálták őket nevelni szüleikkel együtt.
-
Kapuvári majális és tavaszköszöntő a várároknál
Április 30-án, szerdán állították fel a város májusfáját a Kapuvári Lóbarátok Köre, valamint a Kapuvár - Gartai Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével.
-
Csornai majális - veteránautók, zene-tánc, koncert és utcabál
Immáron 3. alkalommal került megrendezésre a Tuning- és veteránautó találkozó. Major András, Csorna város alpolgármestere nyitotta meg a rendezvényt, aki megköszönte Kiss Levente és Kiss Zoltán szervezők, valamint segítőik munkáját.
-
Csornán kiállítással és táncos műsorral emlékeztek a Tánc Világnapjáról
A Timaffy László Alapfokú Néptánciskola és a Pántlika Néptáncegyüttes minden évben táncos színpadi műsorral, zenekari koncerttel vagy kiállítással ünnepli meg a Tánc Világnapját.
-
Millió lépés az iskoládért kampány a csornai Széchenyiben
Mi lenne, ha reggel nem autóba ülnél, hanem helyette gyalog indulnál el az iskolába, vagy akár kerékpárral, esetleg rollerrel érkeznél? Majdnem mindegy, csak mozogj minél többet! Ha gyűjtöd a „zöld” pontokat, nemcsak magaddal teszel jót, mert egészségesebb leszel, de az iskoládnak is segítesz, mert hasznos nyereménytárgyakhoz juttathatod a közösségedet.