Beleden általában február első hetében tartják az óvodások farsangi mulatságát, melyet szülői értekezlet előz meg. Nem kevésbé izgalmas a felkészülés

időszaka,

amikor feldíszítik a csoportszobákat. A gyerekek is tisztában vannak a téltemető vigadalom lényegével, vagyis, hogy alig várják a tavaszt. A lányok és a fiúk otthonról hozzák a finomságokat, és mindenki jelmezt ölt magára. A tornaszoba már feldíszítve várja a csemetéket, akik részére minden évben más meglepetésműsort állítanak össze az óvónők. A nagycsoportosokból álló “Aranyalma”tehetséggondozó közösség tagjai idén első alkalommal léptek fel kisebb társaik előtt, és előadásukkal a régi farsangi szokásokat elevenítették fel.
Gerencsérné Németh Erika kilenc éve vezeti az óvodát, tehát elég tapasztalatot gyűjtött a téltemető mulatságokról. Úgy vette észre, hogy nem csökkent a rendezvény iránti érdeklődés. Munkatársaival maguk is készítenek jelmezeket, hogy egyetlen gyermek se maradjon maskara nélkül.
Az óvodások rendre megemlékeznek nemzeti ünnepünkről, továbbá a tavaszi nyílt napokon az érdeklődők betekintést nyerhetnek az intézmény mindennapjaiba. Az óvodavezető szerint nagyon aktívak a szülők, mert megpróbálják szabaddá tenni magukat, hogy részt vehessenek a programokon. A következő nagy esemény a húsvét, melyre szintén felfokozott örömmel készülnek, mert ezt a napot élő nyuszik társaságában tölthetik a gyerekek.
- Ötödik-hatodik osztályos korom óta tudatosan készültem pedagógusnak - mondta a kicsi korában a szerepjátékokhoz vonzódó logopédus, aki kiváló alsós tanítói által szerette meg hivatását. Kedvességük és következetességük örök életre nyomot hagyott benne. - Kiemelném a nevelést,

ami mai világunkban egy kicsit

elsikkad és háttérbe szorul, pedig érezzük, hogy egyre nagyobb szükség lenne rá. Diákként a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium biológia-kémia tagozatos osztályába n szintén nagyszerű tanárai voltak, és persze nagy kedvence volt a magyar nyelv és irodalom óra. Továbbtanulásának évében épp egyik felsőoktatási intézményben sem indult az említett reál szakpár, ezért a budapesti Bárczi Gusztáv-főiskola biológia és magyar felvételije mellett döntött.
Németh Imréné édesanyja konyhalányként dolgozott a soproni siketek általános iskolájában, ahol olyan élményeket szerzett, melyek tovább fokozták az akkor még önbizalom hiányos lányában a gyógypedagógia iránti érdeklődést. Első munkaköre a hűség városába vezette, pontosabban a Tóth Antal Általános Iskolába. Mesélőnk épp gyesen volt kisfiával, amikor 1984 végén a beledi művelődési ház akkori vezetője azzal a problémával kereste fel otthonában, hogy a környéken sok a beszédhibás gyermek. A fiatal logopédus elvállalta a megbízást, és heti két alkalommal foglalkozott a kicsikkel. Akadályozott beszédfejlődés, dadogás, hadarás, pöszeség, és kevésbé súlyos hibák, mint az artikulációból adódó problémák, mind-mind felmerültek Németh Imréné pályafutása során. Az Agyagosszergényből származó szakember napi hetven kilométert ingázik lakó- és munkahelye között. A kötelező óraszám felét az óvodában, másik részét pedig az iskolában tölti. Délelőttönként a beledi óvodában, illetve heti egy alkalommal Dénesfán, másik napon pedig Rábakecölön dolgozik, a délután viszont a diákoké. Tevékenységének sikere csapatmunka eredménye, ami a szülő, a gyermek és a logopédus együttműködésén alapul. A pedagógus megjegyezte: a mai gyermekek sokkal kevésbé vannak rákényszerítve arcizmaik intenzív mozgatására, mert csökken az anyatejjel táplált csecsemők aránya. Amit minden szülőnek és nagyszülőnek érdemes megjegyezni: - Ne mi szálljunk le a gyermek szintjére, hanem a gyermeket hozzuk felfelé - érvelt a tiszta beszéd mellett a logopédus, aki állítja: mindent nevezzünk néven, és kerüljük a gügyögést. Napjainkban különösen a tanulási nehézséggel, valamint az írási és olvasási zavarral küzdő fiatalok száma emelkedik.
A logopédiai hivatás talán legszebb része, amikor a korábban nem beszélő, gátlásos kisgyermek végül mégis megszólal - nyilatkozta a gyógypedagógus, akinek elmondása szerint elsődleges célja a következő: a gyerekek úgy menjenek iskolába, hogy helyesen, tisztán és szépen beszélnek, valamint kommunikációs készségük elérje azt a szintet, amivel megfelelő emberi kapcsolatokat tudnak teremteni saját társaik és a felnőttek körében.
Beküldés dátuma: 2011. 03. 16.
-
Stabil költségvetés, belterületi utak fejlesztése Kapuváron
Egy-egy település költségvetésének összeállítása, illetve annak publikálása az átlagpolgároknak sok esetben csak számokat és tényszerű felsorolásokat jelent.
-
Stabil költségvetés, belterületi utak fejlesztése Kapuváron
Egy-egy település költségvetésének összeállítása, illetve annak publikálása az átlagpolgároknak sok esetben csak számokat és tényszerű felsorolásokat jelent.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Tiszta szívvel, fenntartások nélkül ünnepeljük március 15-ét
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
-
1848. március 15-e erőt és hitet ad a magyaroknak
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
-
Országos elismerést kapott a csornai védőnő
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.