– Sírok a gyönyörűségtől – mondta meghatottan Dosztál Dezsőné, amikor az őt köszöntő vendégek átnyújtották a virágcsokrokat.
Különleges alkalomra készülődtek a város vezetői Beledben. Az önkormányzat nevében Tompáné Balogh Mária polgármester és dr. Gál László jegyző köszöntötte a 90. esztendejüket betöltött nyugdíjasokat. Gyopáros Alpár országgyűlési képviselő miután elmondta a szép kort megért idős embereknek szívből szóló jókívánságait, átadta az Orbán Viktor miniszterelnök kézjegyével ellátott emléklapot.
Dosztál Dezsőnét és férjét rengetegen ismerik/ismerték Beledben. Az ünnepelt megfeledkezve a rendkívüli alkalomról, boldogan mesélt a régi időkről: Az uram tanító volt, de elvégezte a tanárképzőt.
Mivel férje jól ismerte a szláv nyelvet, orosztanár lett belőle, jó maga pedig édesapja zongoraművész húgától szerezte hangszeres ismereteit.
Manyi néni megemlítette néhány egykori tanítványát, majd tréfálkozva hozzátette: Szalai László orvost arra figyelmeztette, hogy helyes ujjrend szerint játsszon a hangszeren, jobban mint maga Beethoven! A 90 éves asszonyt családján és a zenén kívül a versek boldogítják, s elő is adta szülővárosáról, Révkomáromról írt szerzeményét. Gyopáros Alpár kérdésére elmondta: tavaly, a hetvenedik érettségi találkozó alkalmával járt a Duna menti városban. Dosztál Dezsőné még a kitelepítés előtti években költözött Beledbe, s nem sokkal ezután szüleit Békéscsabára deportálták. A Benes-dekrétumok nem könnyítették meg a család, illetve a magyarok életét. Manyi néni nem bánta meg, hogy Beled lett szűkebb otthona.
– Aki ennyi mindent megért a 90 év alatt, annak inkább örülni kell – mondta Tompáné Balogh Mária a pityergő Ajkai Gyulánénak. Az ifjúsági házból nyugdíjba vonult Rózsika néni egyik fiát két esztendeje sajnos elvesztette, ezért másik két gyermekével és hat unokájával vigasztalódik. A nehéz időszakokat átélt asszony néha annak is örült, ha ennivalót került az asztalra. Mostanság békességgel telnek mindennapjai, mert rokonsága gondoskodik időskori nyugalmáról.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 03. 25.A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.