A civilben pénzügyi tanácsadóként dolgozó Horváth Dóra 2010 óta tagja a rábakecöli képviselő-testületnek, de már korábban is részt vett a település közéletében. Nemzeti ünnepeink méltó megünneplése, tűzoltóversenyeken való szereplése, illetve a helyi tánccsoport irányítása fűződik a nevéhez. A nemrég pályázati forrásból felújított Soós Imre Kulturális Központban egyre több programot igyekeznek megszervezni, és szinte a tél óta rendszeresek a különböző, közösséget érintő események. A képviselő a változatosság alatt azt értette, hogy minél több korosztály számára szervezik meg a rendezvényeket. A téli esti kvízpartit és a nyaranta megtartott kihívás napját úgy állították össze, hogy az arra meghirdetett programok a lakosság széles köréhez szóljanak. Az összetételű önkormányzat sajnos kevés pénzt tud fordítani a közösségi rendezvényekre, de mindig figyelembe veszik a civilek kezdeményezéseit. Horváth Dóra képviselői munkájáért járó egész éves tiszteletdíját felajánlja e nemes célra, aminek az egyesületek nagyon örülnek. A rábakecöli képviselő-testületben több a fiatal, ami nem azt jelenti, hogy ne akadnának nézetbeli különbségek, de ezeket minden alkalommal igyekeznek orvosolni.
Beküldés dátuma: 2012. 07. 18.
-
Garta névemlékművet avattak a templom védőszentje, Szent Katalin búcsúnapján
Idén hármas évfordulót ünnepelnek Kapuváron: 360 éve alapították Gartát, 100 esztendővel ezelőtt egyesült a két önálló község Kapuvár és Garta; ezenkívül 15 éve hozták létre a Gartáért Alapítványt, ezért a Garta névemlékmű átadására szintén jeles napon, mégpedig a gartai templom védőszentjének ünnepnapján került sor.
-
Garta névemlékművet avattak a templom védőszentje, Szent Katalin búcsúnapján
Idén hármas évfordulót ünnepelnek Kapuváron: 360 éve alapították Gartát, 100 esztendővel ezelőtt egyesült a két önálló község Kapuvár és Garta; ezenkívül 15 éve hozták létre a Gartáért Alapítványt, ezért a Garta névemlékmű átadására szintén jeles napon, mégpedig a gartai templom védőszentjének ünnepnapján került sor.
-
Idősek napja Beleden
A türelem, a kitartás és a hit átsegíti az embereket a nehézségeken – mondta Major Jenő a beledi idősek napi rendezvényen.
-
Berg50 - jubileumi rendezvénysorozat Kapuváron
Jó emlékezést, jó erőgyűjtést kívánt a kapuvári Berg iskola közösségének Hámori György polgármester abból az alkalomból, hogy 140 éve indult a szakmai képzés a városban, továbbá 50 éve adták át az intézmény épületét és 20 tanévvel ezelőtt vette fel az iskola mai nevét.
-
Egyházközségi bál Csornán
Kézfogással és rövid köszöntővel üdvözölték egymást a Csornai Jézus Szíve Plébánia idei családi báljának résztvevői.
-
Beled apraja-nagyja részt vett az idei Márton-napon
A szervezők alaposan felkészültek a 2023-ban megrendezett beledi Márton-napi mulatságra. Rácz Árpádné intézményvezető megköszönte a Beledi Egyesített Szociális Központ munkatársainak és a segítőiknek a rengeteg ötletet, valamint a rendezvény színvonalas lebonyolítását.