10 éve rendezik meg a Napsugár Művészeti Iskola gáláját Beleden. A 196 versenyző részvételével megtartott rangos esemény idén egybeesett a felújított sportcsarnok ünnepi átadásával. A város egy éve adta be azt a pályázatot, amelynek segítségével korszerűsítették a lassan három évtizede elkészült épület (amelyhez hasonló azóta sem épült a környéken) egy részét: megújultak az öltözők, a vizesblokkok, a lelátó, elkészült az akadálymentes feljáró, valamint kicserélték a nyílászárókat, továbbá korszerűbbek lettek a fűtést és a világítást vezérlő belső

gépészeti berendezések. – Most adtunk be pályázatot a küzdőtér felújítására, amely a kopolitüvegek, a hátsó nagy ajtó cseréjét és a födém szigetelését, valamint az épület napkollektorral való ellátását jelentené – fogalmazott
Tompáné Balogh Mária. Hozzátéve folytatta: ha idén júniusban pozitív elbírálásban részesülnek, akkor jövőre ilyenkor megint átadási ünnepségre jöhet a televízió, de már a teljes sportcsarnokéra. A polgármester asszony a neves alkalomból köszönetet mondott Hantó Szabolcs volt iskolaigazgatónak, amiért hosszú ideig éberen óvta az épületet, valamint Borosné Tóth Zsuzsannának, a MÁMK igazgatójának, aki az elődöktől átvéve tovább gondozta a

csarnokot.
A „napsugaras” tavaszi táncverseny igénye abban az évben merült fel, amikor a győri székhelyű intézmény kitelepült Beledre. A programot azzal a céllal rendezik meg, hogy az iskola valamennyi tanulója bemutassa tánctudását szüleinek és nevelőinek.
Schlögl Zsuzsanna férjével 12 éve hozta létre az iskolát. Az intézmény kimondottan mobil, mert a pedagógusok olyan helyekre „viszik el” a mozgás művészetét, ahol ez önállóan nem indulna be. A társas- és néptáncoktatás mellett a zenei alapokkal is foglalkoznak, melyen belül a gyerekek különböző hangszerek használatát sajátítják el. Az iskolaigazgató elmondta: a tanulók nagy örömmel készülnek a versenyre, melynek megrendezésére kiváló helyet biztosít a beledi tornacsarnok. Idén először tartottak a kezdőknek minősítő megmérettetést. A rendezvényen számtalan barátság köttetik, és a visszatérő versenyzők már régi ismerősként köszöntik egymást. Az oktatási intézményben tizenkét esztendőn át tanulhatnak a diákok, és közülük ezt többen ki is használják.
Beküldés dátuma: 2012. 05. 23.
-
Stabil költségvetés, belterületi utak fejlesztése Kapuváron
Egy-egy település költségvetésének összeállítása, illetve annak publikálása az átlagpolgároknak sok esetben csak számokat és tényszerű felsorolásokat jelent.
-
Stabil költségvetés, belterületi utak fejlesztése Kapuváron
Egy-egy település költségvetésének összeállítása, illetve annak publikálása az átlagpolgároknak sok esetben csak számokat és tényszerű felsorolásokat jelent.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Tiszta szívvel, fenntartások nélkül ünnepeljük március 15-ét
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
-
1848. március 15-e erőt és hitet ad a magyaroknak
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
-
Országos elismerést kapott a csornai védőnő
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.