A népzenei együttes a kezdőktől a haladókig mindenkit vár a sorai közé, és aki úgy dönt, hogy velük tölti szabadidejét, mozgalmas hetekre, hónapokra számíthat, hisz az idei esztendőre is rengeteg programot terveznek.
A 2006-ban alakult Szárazfa Nyugat-dunántúli Népzenei Egyesületet csornai, szombathelyi,
kőszegi zenészek alkotják, akik muzsikájukkal főleg a rábaközi közönséget örvendeztetik meg.
– Népzenei koncerteket, táborokat és táncházakat szervezünk. Ilyen sorozatunk volt már Csornán, illetve több Csorna környéki településen. Jelenleg leaderes pályázat adta a lehetőséget, hogy hat alkalomból álló találkozót szervezzünk a kis falvakban – mondta Tudós Tamás egyesületi tag. A kicsiktől az idősebbekig mindenki részt vehet a zenés-táncos családi délutánon – hangzott az interjúban. A játszóházban a gyerekek kiélhetik kreativitásukat, a néprajzi előadást pedig Horváth Győző tartotta meg.
Gombás Zsolt egy évvel később csatlakozott az 1988-ban alakult bágyogszováti néptáncegyütteshez. 1997 után kb. tízéves szünet következett, mígnem 2010 októberében néhányan úgy gondolták, érdemes lenne újjáéleszteni a csapatot. A Rozmaring Hagyományőrző Néptánc Egyesülethez a legkisebbektől a nyugdíjasokig sokan beléptek – mesélte az együttes elnöke. A huszonkét fős taglétszám egy ideje állandósulni látszik. A kezdőket és haladókat a kapuvári Simon András és felesége oktatja a lépésekre. A táncosokkal korábban Szita Zoltán foglalkozott, aki mostanság a művészeti iskolában „teljesít szolgálatot – derült ki a beszélgetésből.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 04. 22.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.