2002 őszén dalra fakadtak a település éltesebb korú lakói, és hozzájuk csatlakozott néhány fiatalabb falubeli, akik épp az idősek napja miatt múlatták együtt az időt. Az esemény még önmagában szokványos rendezvénynek mondható, de ekkor fogalmazódott meg a résztvevőkben, hogy más alkalommal is összejöhetne a jó énekes adottságokkal rendelkező társaság. A népdalokat kedvelő helyiek néha a mise után is betértek az „apák boltjába”, ahol ugyancsak kiengedték a hangjukat. Páli önkormányzata egyhangúlag támogatta az idősebbek kezdeményezését, s felkérték énekkarvezetőnek Horváth Győzőt, aki több mint tíz éve dirigálta a vági énekkart. A

tizenegynéhány fővel alakult férfikórus archaikus előadásával debütált 2003 januárjában, a doni áttörés évfordulója alkalmából rendezett templomi ünnepségen, március 15-én pedig már kész műsorral álltak színpadra. A páli énekes csoport kezd elnőiesedni, ami önmagában nem baj, csak az oka szomorú: nyolcan hunytak el az erősebbik nem tagjai közül az indulás óta. A dalkörösök hamar magukénak érzik a Barsi Ernő és Horváth Győző néprajzkutatók által gyűjtött katonadalokat, így a tizedik évfordulóját ünneplő csapat mára több mint kétszáz dalból álló repertoárral büszkélkedhet. Esetükben megengedhető a papírról való puskázás, mivel ekkora terjedelmű szöveget nem lehet naprakészen fejben tartani. A karvezető gyors statisztikát készített a jubileum kapcsán: az idős emberek túl vannak a száznegyvenötödik fellépésen, és legalább harmincöt településen emelték az ünnepségek vagy szórakoztató rendezvények fényét. Nagy élmény a közönségnek és a tagoknak, amikor egyszerre állnak ki az emberek elé és szólal meg a sok mélyhangzású torok a vági dalosokkal és a száztagú kisalföldi férfikarral – mesélte Horváth Győző.
A szlovák Béke nevű felvidéki településen még él az a hagyomány, hogy a kórus a műsorkezdés előtt dallal köszönti a település házainak lakóit. A páli polgármester, Póczik András ötletére most mi is szeretnénk ezt megvalósítani – mondta a vendégfogadásra nagy izgalommal készült dalkör vezetője. Hozzájuk csatlakoztak a Csallóköz egyik leghíresebb együttesének énekesei, a felvidéki dalkörösök, valamint a szili Linkószer Citerazenekar és a Vági Rába Kör.
Beküldés dátuma: 2012. 10. 17.
-
Befejeződött az új vicai faluház építése
Elkészült az új, modern faluház, mely ugyanazt a célt fogja szolgálni, mint korábban – jelentette be örömmel a Rábaközi Televíziónak Major Jenő.
-
Befejeződött az új vicai faluház építése
Elkészült az új, modern faluház, mely ugyanazt a célt fogja szolgálni, mint korábban – jelentette be örömmel a Rábaközi Televíziónak Major Jenő.
-
Ballagás a kapuvári katolikus iskolaközpontban
Elérkeztek a fiatalok életük eredményeinek, értékeinek számbavételéhez; az esti szerenáddal érzelmesen, majd a vidámballagáson, végül pedig ünnepélyesen köszöntek el az iskolától, tanáraiktól és a diáktársaktól.
-
A koronavírus-járvány utáni első „igazi” ballagás a Hunyadiban
– Nagyon nagy az öröm, hogy 2019 után ismét tarthatunk „igazi” ballagást – fogalmazott Kovács Istvánné a Hunyadi János Technikum végzős tanulóinak búcsúztatóján.
-
Két év szünet után idén ismét megtartották a Beledi Nyugdíjas Olimpiát
Megérdemelt győzelmet arattak a soproni szépkorúak a Beledi Nyugdíjas Olimpián, a házigazda csapata pedig nagyon örült a többi versenyző sikerének.
-
A Csornai Bárdos Kórus tagjai szolgálatnak tekintik az éneklést
Horváth Csaba egyetemi évei alatt kezdte igazán kiengedni a hangját. Voltak kisebb szünetek, amikor kevesebbet énekelt, de sosem szakadt el teljesen a zenétől.