Nagy Eszter saját bevallása szerint felkészült a váratlan problémák megoldására, hisz több évtizedes pályafutása során nem először kerül ilyen helyzetbe. Csorna nemrég kinevezett aljegyzője tősgyökeres helybeli lakos, aki általános és középfokú tanulmányait is a városban végezte. Nagy Eszter a közgazdaságiban sok támogatást kapott osztályfőnökétől, Janszky Györgynétől, aki először tanárnak „szánta” diákját, majd alaposabb átgondolás után az államigazgatási főiskola fele terelgette a középiskolást. A fiatal a diploma megszerzése után a csornai városi tanácson kapott állást, és a család, valamint a munka mellett szerezte meg újabb felsőfokú végzettségét pénzügyi-számviteli területen. A szakközgazda meggyőződése, hogy a tudást folyamatosan frissíteni kell, hiszen csak úgy lehet megfelelni az elvárásoknak. A munkaterületéhez szorosan kötődő közbeszerzési referensi továbbképzés után pályázatíró tréningeken is részt vett.
Legújabb munkaköréből adódólag szerteágazó feladatkört kapott az aljegyző: megtartotta a korábbi beruházási és városüzemeltetési területet, melyből több minden átkerült a Vilmos Park Kft.-hez, s e mellett hozzá tartozik a városháza titkárságának az irányítása. Utóbbi magában foglalja a képviselő-testületi ülés jegyzőkönyveinek vezetését. Nagy Eszter felügyeli az építésügyi igazgatást, az anyakönyvezés, a szociális és birtokvédelmi feladatokat, valamint egyéb hatósági területeket. Legutóbb a rendkívüli hóhelyzet tette próbára szervezőkészségét, mert az emberek az extrém körülmények között is elvárták a várostól, hogy biztosítsa a gyalogos és közúti közlekedést, s nemrég amiatt kellett intézkedni, mert sajnálatos tűzeset történt az egyik bérlakás udvarán. Némileg békésebb területre evezve: számtalanszor előfordult, hogy szűkre szabott határidőn belül kellett a település érdekében felmerülő döntések meghozatalához javaslatot tenni.
Az aljegyző szerint a kifogástalan ügyintézés és a lakosság szolgálatának legfőbb záloga a csapatmunka, illetve kollégáival való baráti munkakapcsolata, ezért elsősorban e célokat fogalmazta meg magával szemben. – Megvannak az ezekre alkalmas személyek, mert nagyon jó szakemberek maradtak a házban – utalt a riportalany a járások kialakítására, illetve a polgármesteri hivatalt is érintő átszervezésre.
A pályázatok mindig egy-egy konkrét területet érintenek, ezért szükség van a szakemberekre, akik ilyen formán mind részesei a pályázatírásnak.
Az aljegyző beszélt azokról a pályázatokról is, amelyek eredményeiből a város, de még a térség is jelentősen profitált. Nagy Eszterre nem kis szerep hárult a Hunyadi gimnázium felújítására beadott projekt végrehajtásában. – A beruházás levezénylése nem olyan egyszerű, amelynek során számos probléma adódhat, de megvan persze a szép oldala is – tette hozzá a beszélgetőpartner, aki nagyon felemelőnek érezte, hogy részese lehetett a valamikori alma mater teljes felújítása érdekében kifejtett munkának. Az aljegyző úgy gondolja, hogy ez a siker hatalmas összefogás eredménye, melyhez több vezető és civil személy is kapcsolódott. Az eredményes projektek közül talán mégis inkább a Széchenyi iskola ügye áll a legközelebb a szívéhez. Indokai közt szerepel a beruházás nagysága és sokrétűsége. Közel 600 millió forint vissza nem térítendő összegből újították fel a három épületegyüttesből és óvodából álló intézményi komplexumot, aminek legnagyobb bravúrja, hogy a pályázat megírását nem bízták külsős cégre, hanem a polgármesteri hivatal munkatársaival, köztük Varga Beátával, és az iskola akkori igazgatójával, Kristófné Horváth Erzsébettel közösen dolgozták ki. A tanulmányban résztvevők plusz munkájáért a gyerekek és a szülők öröme a köszönet – hangsúlyozta Nagy Eszter. Az aljegyzőre mostantól több feladat hárul, de továbbra is szorgalmazza a pályázatok kidolgozását, mert nyilvánvaló, hogy enélkül nem képes fejlődni a város.
A cikk végén elárulunk egy kulisszatitkot: a riportot készítő kollégánk testnevelő tanár, ezért kikívánkozott belőle a következő kérdés: Mivel lehet ellensúlyozni ezt a nagy fokú szellemi munkát. A válasz egyértelmű volt: Sporttal! Az óriási felelősséggel és feszültséggel járó munka feloldására a legjobb módszer a mozgás. – Sokan tudják rólam a városban, hogy szomszédasszonyommal rendszeresen futok, esténként több kilométert – mondta Nagy Eszter, aki testi-lelki egyensúlya érdekében más mozgásformát sem vet meg. Az aljegyző kiegészítésként hozzátette: a felelősségtudatot, a becsületességet és a kitartást szüleitől és testvérétől kapta örökül, és reméli, hogy tudásával még sokáig szolgálhatja szeretett városát.
Beküldés dátuma: 2013. 03. 20.
-
30 éve alakult újjá a 63. Sz. Bessenyei György Cserkészcsapat
Mivel a cserkészet vallásos mozgalom, főleg a hit iránt elkötelezett családok köréből szeretnék bevonzani a fiatalokat.
-
Az iskolai életre is rányomja a bélyegét a koronavírus-járvány
A Kapuvár Térségi Általános Iskola a 2021/2022-es tanévre három első osztály indítását tervezi Kapuváron.
-
Hófehérke és a hét törpe a beledi óvodában
Beled bölcsődései és óvodásai az elmúlt hetekben a farsangi szokásokkal, néphagyományokkal ismerkedtek.
-
A CSSE-nél várják az utánpótlás-neveléshez csatlakozó fiatalokat
A CSSE labdarúgó csapata három ponttal az ETO FC Győr mögött fejezte be a 2020-as őszi bajnokságot, mely a koronavírus-járvány miatt szakadt félbe.
-
Adománygyűjtés a horvátországi földrengés károsultjainak
A horvátországi földrengés károsultjainak javára szervezett gyűjtést nemrég a Beledi Egyesített Szociális Központ.