Az intézmény óvodapedagógusai 120 órás továbbképzésen ismerkedtek meg az új szemlélettel, melyet a Maci csoportba járó gyerekek nevelésében kamatoztattak eredményesen. A kétezres évek elején fogalmazódott meg a szivacskézilabda meghonosítása Magyarországon, és Ikervár község tornatermében játszották az első mérkőzést. - Az ötlet onnan jött, hogy valami újat kellene hozni az utánpótlásképzésben, amivel a legkisebb korosztályban is megszerettetnénk a kézilabdát - fogalmazott Horváth János testnevelő tanár. Mivel a sporteszköz nagyon selymes, puha felületű, könnyen tisztántartható, már az öt-hat évesek is nyugodtan játszhatnak vele, és az óvodások körében mindig népszerű foglalatosság volt a labdázás - hangzott az interjúban. A szivacskézilabda hazai szellemi atyjától megtudtuk, hogy az országos bajnokságokat két korcsoportban rendezik meg. A testnevelő hangsúlyozta: ellentétben a strand-kézilabdával, ez a rendszer biztosítja a teljes technikai és taktikai előképzettséget a később serdülő csapatban bekerülő gyerekek számára.
Kránitzné Nagy Márta óvodavezető a szivacskézilabda programjának szakmai hátteréről adott tájékoztatót. Némethné Fülöp Terézia, a csornai térségi általános és művészeti iskola, valamint óvoda vezetője annak a jelentőségét hangsúlyozta, hogy Gódorné Nagy Mariann személyében olyan hajdani világklasszis oktatta a gyerekeket, aki maga is kiemelkedő eredményeket ért el a sportágban. A sokszoros magyar bajnok szakmai segítőként közreműködött a csornai óvodában. A város szülötte csak pozitívan nyilatkozott a kezdeményezésről: náluk Lentiben, és itt Csornán is azt látta, hogy mindig izgatottan várják a gyerekek következő játékalkalmat. Mariann szerint ha a kicsik megismerik a küzdősportot, megvan rá az esély, hogy meg is kedvelik, s tapasztalatai azt mutatják, hogy a serdülő és az ifi-csapatban válogatott szinten játszó fiatalok szintén a szivacskézilabdával kezdték pályafutásukat. Természetesen azzal is számolni kell, hogy nem akar minden gyermek profi kézilabdázó lenni, tehát lesznek lemorzsolódások, de olyanok is, akik tovább fogják vinni a sportágat.
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
Valamennyit csökkent, de a pandémia után ismét növekedett a kapuvári Castrum SC létszáma, így ma közel százhúszan sportolnak az egyesületnél.
Eleink tisztelték a természetet, ismerték annak rendjét, megfigyeléseikkel megjósolták a várható időt, vagy milyen lesz az adott év termése – ezekkel a szavakkal ajánlotta az érdeklődők figyelmébe Árvai Eszter a pünkösdi fesztivál alkalmából összeállított helytörténeti kiállítást.
1995-ben Kajos László egykori iskolaigazgató, valamint Gecsei Edit nyugalmazott magyartanár kezdeményezésére tartották meg először a Széchenyi nevét felvett intézmények megyei találkozóját, melyet a közösségteremtés, a hagyományápolás, és a kulturális programok megrendezése céljából hozták létre.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola diákjai és pedagógusai is részt vettek a nagy múltra visszatekintő megyei Széchenyi iskolák találkozóján, melyre 2022-ben Csornán került sor.