Koncerttel és táncházzal várták a Timaffy László Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett „Márton-napi libaságok” résztvevőit, akik a különféle népi hangszerekkel is megismerkedhettek. A budapesti Tázló együttes zenei műsorával szórakoztatta a jelenlévőket, a moldvai és gyimesi táncházban pedig Halászi Lehel közreműködésével tanulhatták meg az érdeklődők a kezdő lépéseket.
– A program megvalósításában nagy segítségünkre volt a Csoóri Sándor Alap pályázatán elnyert támogatás, melyből a tanév során több táncházat és koncertet szeretnénk idehozni Budapestről és távolabbról, hogy táncosaink élőben is megismerkedhessenek a népi kultúrával, népzenével, a népi hangszerekkel – fogalmazott Lengyel Ágnes. A csornai néptánciskola intézményvezetője hozzátette: A néptáncórákon ritkán van lehetőség arra, hogy élő muzsikát hallgatva sajátítsák el a tanulók a koreográfiát, és a szereplések alkalmával is sokszor CD- lemezről szól a talpalávaló, ezért felbecsülhetetlen értéke van az élő zenének.
Beküldés dátuma: 2018. 11. 13.
Családi János a 2018-as esztendő legnagyobb eredményének tartja, hogy több mint 300 tagja van a CSSE-nek, és az idősebb generáció mellett 200-nál is több a 18 évnél fiatalabb aktív sportoló.
Családi János a 2018-as esztendő legnagyobb eredményének tartja, hogy több mint 300 tagja van a CSSE-nek, és az idősebb generáció mellett 200-nál is több a 18 évnél fiatalabb aktív sportoló.
A fiatal focisták igazi közösséget alkotva vesznek részt a bajnokságokon. Trénereik nemcsak az eredményességre helyezik a hangsúlyt, hanem embereket, sportolókat nevelnek.
A szülői munkaközösség ott segít, ahol szükség van a kétkezi tevékenységre, illetve az anyagi hozzájárulásra.
Vágó Gábor korábban civilként, aktivistaként, újságíróként számtalanszor falakba ütközött.
Kapuvár focicsapata nyolc éven át játszott az NB III-ban. A KSE vezetője szerint hullámzó teljesítménnyel, de mégis mutattak valami állandóságot a város sportéletében.