A temetői díszsírnál megkoszorúzták Szigethy Attila nyughelyét. Az ünneplő közönség a megemlékező beszédet Budai Imre alpolgármester tolmácsolásában hallgathatta

meg. – A vállalt küldetés mindig teljes magányt, erős szívet és megalkuvás nélküli tartást követel. Aki vállalja az emberek ügyét, kénytelen elfogadni ezt a magányt és embertelenséget. Városunk szülöttje, Szigethy Attila, az 1956-os forradalom magyarországi vezetője ilyen sorsot vállalt magára. Közel a néphez, a vidéki szegénységhez, mindvégig megőrizte emberi arcát – hangzott a szónoktól.
Tihanyi László családja révén került közelebbi kapcsolatba a mártír emlékével, mivel édesapja közös cellában sínylődött Szigethy Attilával, aki a

társait leleplező kínvallatások elkerülése érdekében önkezével vetett véget életének. A bajtársat, Tihanyi Árpádot koncepciós per keretében végezték ki. A Szigethy Attila Társaság elnöke követendő példának említette a forradalmár életútját főleg azok számára, akiknek neveltetésük révén szélesebb a kitekintésük a világra. Az elszegényedett kisnemesi környezetben felnövő Szigethy Attilát származása a konzervatív jobboldali körök mellett az egyszerű kapuvári emberek felé irányította.
Büki Lajos ugyancsak részese volt a győri forradalmi eseményeknek. A később mártírhalált szenvedett Török Istvánnal lakott albérletben, s a városházán mindketten Szigethy Attila hírszerző tevékenységét erősítették. A győri munkások követeléseit tolmácsolták Nagy Imrének a parlamentben. Más alkalommal felderítőként érkeztek Budapestre, hogy megerősítsék vagy cáfolják a harci eseményeket. Mint kiderült, hazug volt az akkori szónok állítása, hogy a főváros vérben fürdik. Büki Lajos nem tartózkodhatott sokat Szigethy Attila közvetlen környezetében, mivel általában úton volt, de ez idő alatt úgy tapasztalta, hogy nagyszerű emberrel van dolga. A pályatárs szerint a kapuvári származású hős rátermettsége révén képes volt kezelni a forradalmi hangulatot, és nem hagyta elharapózni az ellenséges irányzatot. Az utókor úgy értékeli Szigethy végső tettét, hogy sok ember szabadságát és életét mentette meg a sajátja által.
Beküldés dátuma: 2011. 08. 24.
-
Befejeződött az új vicai faluház építése
Elkészült az új, modern faluház, mely ugyanazt a célt fogja szolgálni, mint korábban – jelentette be örömmel a Rábaközi Televíziónak Major Jenő.
-
Befejeződött az új vicai faluház építése
Elkészült az új, modern faluház, mely ugyanazt a célt fogja szolgálni, mint korábban – jelentette be örömmel a Rábaközi Televíziónak Major Jenő.
-
Ballagás a kapuvári katolikus iskolaközpontban
Elérkeztek a fiatalok életük eredményeinek, értékeinek számbavételéhez; az esti szerenáddal érzelmesen, majd a vidámballagáson, végül pedig ünnepélyesen köszöntek el az iskolától, tanáraiktól és a diáktársaktól.
-
A koronavírus-járvány utáni első „igazi” ballagás a Hunyadiban
– Nagyon nagy az öröm, hogy 2019 után ismét tarthatunk „igazi” ballagást – fogalmazott Kovács Istvánné a Hunyadi János Technikum végzős tanulóinak búcsúztatóján.
-
Két év szünet után idén ismét megtartották a Beledi Nyugdíjas Olimpiát
Megérdemelt győzelmet arattak a soproni szépkorúak a Beledi Nyugdíjas Olimpián, a házigazda csapata pedig nagyon örült a többi versenyző sikerének.
-
A Csornai Bárdos Kórus tagjai szolgálatnak tekintik az éneklést
Horváth Csaba egyetemi évei alatt kezdte igazán kiengedni a hangját. Voltak kisebb szünetek, amikor kevesebbet énekelt, de sosem szakadt el teljesen a zenétől.