Rábaközi származású kortárs festőművész emléktábláját avatták nemrégiben Kapuváron. Az esemény nemcsak attól egyedülálló, hogy élő személyt ritkán ünnepelnek ezen a módon, hanem olyan interaktív „okostábla” került elhelyezésre, mely sok hasznos információt tartalmaz az alkotó életpályájáról.
„Honnét jöttünk, kik vagyunk és hova tartunk” – mondta a Kossuth-díj átvételekor a Franciaországban élő Reigl Judit, aki művészi életpályájával világszerte öregbíti Kapuvár hírnevét, ráadásul az egyetlen olyan kortárs magyar festő, akinek munkái állandóan láthatóak a New York-i Metropolitantól, Londonon, Berlinen és Itálián át a világ valamennyi vezető kiállítótermében. A 91 esztendős festőművész kisgyermekkorában Budapestre költözött szüleivel, mégis minden bibliográfiában Kapuvárt jelöli meg szülőhelyeként. Reigl Antal soproni főügyész lánya ma is jól emlékszik az udvaron álló fákra, az üveg mintázatú kapura, és arra, hogy milyen közel volt házukhoz a templom – fogalmazott Szőcs Géza kormánybiztos. A miniszterelnöki főtanácsadót régi barátság fűzi a művészhez, aki idős korára hivatkozva maradt távol a rendezvénytől.
Az emléktába Kapuváron, a Kossuth Lajos u. 6. szám alatti ház utcai homlokzatára került kihelyezésre, mivel ennek a teleknek az udvari lakásában született és élt Reigl Judit gyermekként. Az NFC-technológia révén, az okostelefonra telepített alkalmazásoktól függően különböző vezeték nélküli funkciók érhetők el az Interneten. A gyors adatátvitellel rendelkező készülékek ún. QR-kóddal olvassák le az információkat.
Hámori György rövid ünnepi beszédét követően további termékeny alkotóéveket kívánt a művésznőnek, aki munkáival a digitális táblán át azt üzeni az érdeklődőknek, hogy egyetlen dolog állandó az életben: a változás. ©MOLNÁR TV. KFT.
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
Valamennyit csökkent, de a pandémia után ismét növekedett a kapuvári Castrum SC létszáma, így ma közel százhúszan sportolnak az egyesületnél.
Eleink tisztelték a természetet, ismerték annak rendjét, megfigyeléseikkel megjósolták a várható időt, vagy milyen lesz az adott év termése – ezekkel a szavakkal ajánlotta az érdeklődők figyelmébe Árvai Eszter a pünkösdi fesztivál alkalmából összeállított helytörténeti kiállítást.
1995-ben Kajos László egykori iskolaigazgató, valamint Gecsei Edit nyugalmazott magyartanár kezdeményezésére tartották meg először a Széchenyi nevét felvett intézmények megyei találkozóját, melyet a közösségteremtés, a hagyományápolás, és a kulturális programok megrendezése céljából hozták létre.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola diákjai és pedagógusai is részt vettek a nagy múltra visszatekintő megyei Széchenyi iskolák találkozóján, melyre 2022-ben Csornán került sor.