Varga Miklósné szép emlékeket őriz pedagógustársairól és a gyerekekről az iskolában töltött sok-sok évtizede alapján. A kellemetlen élmények - mint mondta - azóta elhalványultak, ezért a gyémántdiplomával kitüntetett tanító csak a jóról tudott beszámolni televíziónknak. Az aktív munkával töltött esztendőket befejező hölgy több mint hatvan éve szerezte meg Sopronban tanítói diplomáját. A fiatal pedagógus Markotabödögén kezdte pályáját, majd négy év munka után ment férjhez, és került Rábatamásiba, ahol nyugdíjazásáig oktatta a nebulókat. Ezután sem hagyta ott végleg a katedrát, mert hét évig tanított Magyarkeresztúron. Hosszú esztendőkön át foglalkozott a kisebbekkel, de néha a felsősöket is tanította. Pedagógustársainak pedig azt üzeni, hogy csak akkor érdemes ezt a hivatást választani, ha szeretettel közelítenek a gyerekekhez.
A nyugdíjas tanító rosszal sosem, viszont eleven diákkal annál inkább találkozott, és ebből az következik, hogy számára e két minősítés külön kategória. Élénken élnek az emlékezetében azok a szeptemberi napok, mikor az elsősök félszegen, mosolyogva ültek be az iskolapadba, majd tudással felvértezve zárták a tanévet: írtak, olvastak és számoltak. Varga Miklósné szerint a felsőbb osztályba járó gyerekek is szép eredményeket érnek el, de náluk ez már nem annyira szembetűnő, mint a kicsiknél. - A gyémántdiplomának természtesen nagyon örül, és ehhez kapcsolódóan így reagált: - A Jóistennek köszönhetem, hogy megértem ezt a kort, mert az elismerés bizonyos évek után jár. Mostanság a ház körüli teendőkkel van főleg elfoglalva, de szívesen jár a rábatamási nyugdíjasklubba, ahol dalolni tanítja társait, és lelkesen készül a többiekkel a falu ünnepeire. Gyémántdiplomája alkalmából pedig fogadhatta Szabó István polgármester elismerő szavait.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.