Örülhet a szakmunkásképzőben huszonöt éve tanító
Göncz Tibor, hogy ilyen korrekt módon történt a csere és közvetlen elődje, Kertész Károly segítségével vehette át a vezetői széket. Oktatással kapcsolatos első pozitív élményeit a hanságfalvai általános iskolában szerezte. Később, a mosonmagyaróvári gimnázium reál tagozatos

osztályában sem ment el a kedve a matematikától, pedig a tanrend szerint heti hét alkalommal foglalkoztak ezzel a tárggyal, s mellette elég sűrűn a fizikával.– Bármilyen megdöbbentő, nekem ebből a két tárgyból mindig jobb jegyeim voltak – mondta a pécsi főiskolán végzett matematika-fizika szakos tanár, aki a csöglei általános iskolában kezdte pályafutását, s később innen Rábatamásiba folytatta. Az alsósoktól kezdve a felsősökig jól kiismerte ezt a korosztályt, és szaktárgyain kívül mással is foglalkozott, mint például a technikával. Utóbbiról azt gondolja, hogy akkoriban hasznos és jó dolog volt.
Göncz Tibor 1986-ban került a csornai ipariba, mely akkor a kapuvári szakmunkásképzőhöz tartozott. Abban az időszakban a szakképzés még három évfolyamon zajlott, majd az iskola egy évre átkerült a Csukáshoz, ezután pedig önálló intézmény lett. Kovács Gyula halála után Kertész Károly lett az igazgató. A matematikai-fizika szakos tanár kipróbálhatta magát az említett három, de a kettő plusz három és kettő plusz kettő évfolyamos képzésekben is. – A kilenc-tizedik osztályosoknak általában közismereti, és a bekövetkező változások miatt később a természettudományi tárgyakat tanítottam – közölte a nemrég kinevezett igazgató, akinek magasabb beosztásából fakadó első teendői közt lesz minden bizonnyal, hogy három nyugdíjba vonult kollégája helyét pótolja valakivel. A köztudatban az terjedt el, hogy rengeteg pedagógus van állás nélkül, ennek ellenére nem tolongtak a felkínált helyekért – mondta Göncz Tibor. Jelezte, hogy radikális változást nem tervez, ezért a jól bevált hagyományokat megtartja, tehát továbbra is oktatni fogják a szolgáltatási szférához közelálló tárgyakat. A valószínűség szerint két év múlva beinduló duális képzés viszont hoz új dolgokat, mert a mostanihoz képest csökken a közismereti anyag, és már a kilencedik osztályban megkezdődik a szakmai tárgyak tanítása és a gyakorlat. A Kossuth Lajos Szakiskola öt évre megválasztott igazgatójának ez sem lesz túl nagy meglepetés, hiszen az 1980-as években már bevezették ezt a formát a magyar oktatásügyben, csak most újból visszatérünk hozzá.
Beküldés dátuma: 2011. 08. 17.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
III. Kocsis István nemzetközi emléktorna Csornán
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
-
Ballagás a Kapuvár Térségi Általános Iskolában
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
-
20. Beledi Pünkösdi Fesztivál
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
-
A vörösterror áldozataira emlékeztek Csornán
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.