A tűzoltóságok 2012. január 1-jétől állami kézbe kerültek, de környékünkön nemcsak ez a változás érinti a lánglovagokat: katasztrófavédelmi kirendeltséggé alakult Kapuvár. Sallai Péter tűzoltó ezredes állománygyűlésen tájékoztatta televíziónkat, valamint az érintetteket.
Aki kitartó és tehetséges, annak meglesz a szakmai előmeneteli lehetősége. Szerinte mindörökre el kell felejteni azt a beidegződést, hogy negyven esztendősen nyugdíjba lehet menni. Aki időben lép, és képes változni,

annak hatvanévesen is lesz helye a szervezetben, melynek létszáma a megyében eléri az ötszázat. Továbbá elmondta, hogy Kapuvár innentől első fokú hatósági jogkörrel rendelkezik. Az állampolgárok ezentúl is hozzájuk fordulhatnak, csupán annyi lesz a különbség, hogy a kipostázott határozatokon kapuvári pecsét fog látszani. A megyei katasztrófavédelmi igazgató arról biztosította a lakosságot, hogy az átszervezés nem csökkentheti a biztonságérzetüket. Április 1-jétől még nagyobb hangsúlyt helyeznének az önkéntesekre, ezért a nem hivatásosok alapképzésben részesülnek, és ha szükség lesz rá, akár át is léphetnének az állandó szervezetbe. A Kapuváron szolgálatban lévő 11 tűzoltó nem sok változást vesz észre, Csornán pedig mindössze eggyel lesznek kevesebben. A hamarosan nyíló beledi és fertőszentmiklósi katasztrófavédelmi irodában hatósági és iparbiztonsági feladatokat látnak el. A munkakört betöltő személy folyamatosan járja a környéket, és figyeli a veszélyesanyag-felhasználó cégeket és létesítményeket.
A tűzoltóság átszervezését elsősorban nem gazdasági, hanem szakmai érvek támasztották alá.
Sallai Péter végezetül leszögezte: A szervezet belső rendszere az átalakítás folytán sokkal hatékonyabb lesz, ezenkívül optimálisabb személyi és technikai feltételeket teremtenek. Az állampolgárok mindebből nem sokat látnak, de számukra az a fontos, hogy odaadó, szakmailag hozzáértő és egységes csapatszellemű tűzoltókkal találkozzanak a mindennapok során.
Kapuvárról irányítják a Rábaköz tűzvédelmét. Hámori György egyik szeme sír, a másik pedig nevet. A kapuváriak tűzoltóparancsnokát áthelyezték Sopronba, helyette viszont az eddig Csornán szolgálatot teljesítő Rácz Imre került a településre, aki egy személyben felelős a Rábaköz tűz- és katasztrófavédelméért. A televízióban is többször úgy nyilatkozott, hogy a város kiváló kapcsolatot ápol a lánglovagokkal, személy szerint a vezetőjükkel és a munkatársakkal, továbbá szinte minden téren kölcsönösen segítették egymást. – Az önkormányzat komoly pályázati lehetőséggel támogatta a tűzoltóság fejlesztését – fogalmazott a polgármester, majd hozzátette: jelen pillanatban 21. századi objektum áll a kapuváriak rendelkezésére. A település első embere abban reménykedik, hogy a tűzoltóság és a lakosság kapcsolatát az államosítás nem fogja befolyásolni. Az elmúlt években tett erőfeszítéseik elismeréseként fogják fel, hogy a környék tűzvédelmi feladatainak irányítása átkerült Kapuvárra. A másik okként említette, hogy a Sopronba átvezényelt Molnár Sándor, a kapuváriak eddigi parancsnoka jelentős szaktekintélynek számított a megyei és az országos vezetés szemében is.
Kapuvár elöljárója úgy gondolja, hogy a tűzoltómunka hatékonysága mit sem fog változni, de szerinte sokan “felfújták” a történetet, és felesleges problémát csináltak belőle. – Nem feltétlenül kell ahhoz ragaszkodni, hogy minden egy városban összpontosuljon. Hámori György úgy véli, hogy nem az ilyen dolgokon múlik a települések rangja.
Beküldés dátuma: 2012. 01. 18.
-
Uniós feltételeknek megfelelő, új játszótérrel gazdagodik a város
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
-
Uniós feltételeknek megfelelő, új játszótérrel gazdagodik a város
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
-
Kapuvár egyik közkedvelt sportága a karate
Valamennyit csökkent, de a pandémia után ismét növekedett a kapuvári Castrum SC létszáma, így ma közel százhúszan sportolnak az egyesületnél.
-
Tárgyi emlékek, festmények a Beledi Pünkösdi Fesztivál idején
Eleink tisztelték a természetet, ismerték annak rendjét, megfigyeléseikkel megjósolták a várható időt, vagy milyen lesz az adott év termése – ezekkel a szavakkal ajánlotta az érdeklődők figyelmébe Árvai Eszter a pünkösdi fesztivál alkalmából összeállított helytörténeti kiállítást.
-
Megyei Széchenyi iskolák találkozója Csornán
1995-ben Kajos László egykori iskolaigazgató, valamint Gecsei Edit nyugalmazott magyartanár kezdeményezésére tartották meg először a Széchenyi nevét felvett intézmények megyei találkozóját, melyet a közösségteremtés, a hagyományápolás, és a kulturális programok megrendezése céljából hozták létre.
-
Széchenyi iskolák évről évre visszatérő rendezvénye
A Kapuvár Térségi Általános Iskola diákjai és pedagógusai is részt vettek a nagy múltra visszatekintő megyei Széchenyi iskolák találkozóján, melyre 2022-ben Csornán került sor.