– 2010-ig a középszintű egészségügyi ellátásnak még a léte is megkérdőjeleződött – utalt Gyopáros Alpár a csornai kórház csődközeli állapotára. Az országgyűlési képviselő beszámolóját kiegészítette azokkal a momentumokkal, amelyek viszont már sikereket hoztak a térségbe. – A Rábaköz egészségügye töretlenül fejlődött az elmúlt három évben. A több száz milliós beruházásoknak köszönhetően a csornai intézmény megmenekült és előbbrelépett, a kapuvári pedig látványosan fejlődött. Az Orbán-kormány által végrehajtott bérfejlesztés révén több mint 70 milliárd forint érkezett a nyugat-dunántúli ágazatba, ami mérsékelte a szakember-elvándorlást. Fejlesztés történt a mentőknél, és Csornán több mint 1,3 milliárd forintból, másfél éven belül megépül az új járóbeteg-rendelő.
Az ötvennyolc hazai egészségfejlesztési centrumból öt a nyugat-dunántúli régió helyzetét fogja javítani. A kapuvári központot nemcsak az adott város, hanem vonzáskörzetének egészségfejlesztése céljából hozzák létre – tájékoztatott Gyopáros Alpár. Kik számíthatnak elsősorban az egészségfejlesztési centrum segítségére? A célcsoport meglehetősen tág, mert ide sorolhatók a magányosan élő, idős vidéki emberek, a szenvedélybetegséggel küzdő, támogatásra szoruló állampolgárok, akik alkohol és dohányfüggőségük miatt életmódváltásra készülnek. A depresszió lelki okainak felderítése szintén szakembert igényelhet, vagy épp a családi tragédiák feldolgozásához szeretnének segítséget kérni. A népbetegségnek számító keringési problémákkal küzdők ugyancsak gyakran fordulnak tanácsokért. A Lumniczer Sándor Kórházban nyíló centrum munkatársai közösségi programok szervezésével is szeretnének hozzájárulni a lakosság közérzetének javításához. Gyopáros Alpár televíziónknak szóban már át is adta a meghívót az egészségügyi központ ünnepélyes megnyitójára.
– Az ingyenes szolgáltatásokat igénybe vevők elégedettek lesznek – jelentette ki Gyopáros Alpár. Véleményét a következőkre alapozta: a helyi szakemberekből verbuválódott csoport tagjai jól ismerik a rábaközi viszonyokat, sőt sok esetben magukat a pácienseket is. A jövőben még nagyobb figyelmet fog kapni a prevenció, mely azt szolgálja, hogy minél kevesebb embernek kelljen igénybe vennie az egészségügyi ellátásokat. Amennyiben a bérfejlesztéseket követően utóbbi is megvalósul, egészségügy szempontjából a Rábaköz mintatérsége lehet az országnak.
Beküldés dátuma: 2013. 07. 31.
-
A pandémia ellenére sem álltak le az országos versenyek a kapuvári zeneiskolában
A tanároknak és a gyerekeknek egyaránt meg kellett szoknia az online tanulást, különösen, ha hangszeroktatásról van szó, mely talán a többi tárgynál is jobban igényelné a testközeli, személyes találkozást – mondta Szücs Róbert, a kapuvári Metrum zeneiskola igazgatója.
-
A pandémia ellenére sem álltak le az országos versenyek a kapuvári zeneiskolában
A tanároknak és a gyerekeknek egyaránt meg kellett szoknia az online tanulást, különösen, ha hangszeroktatásról van szó, mely talán a többi tárgynál is jobban igényelné a testközeli, személyes találkozást – mondta Szücs Róbert, a kapuvári Metrum zeneiskola igazgatója.
-
Farád folyamatosan pályázik a Magyar Falu Program lehetőségeire
Jól működik a Magyar Falu Program, jellemezte röviden a farádi polgármester a vidéki kistelepülések fejlesztésére, népességmegtartó erejének növelésére létrehozott támogatási rendszert.
-
Várják a rábaközi gyerekeket a katolikus iskolaközpontba
A 2020/2021. tanév rendjéről szóló 27/2020. (VIII. 11.) EMMI rendelet szerint az óvodások és a tanköteles korú tanulók 2021.
-
Az egyház a bajban sem feledkezik meg a híveiről
A Beledi Evangélikus Egyházközségben kutatást végeztek arra vonatkozóan, hogy milyen módon érhetnék el a tagságot a koronavírus-járvány miatti lezárások ideje alatt.
-
2022-től több nettó bér marad a fiatalok zsebében
Az elmúlt időszakban a Kormány több olyan intézkedést vezetett be, mely jelentősen megkönnyíti a fiatalabb korosztály életet.