Hámori Györgynek, a Rábaköz Vidékfejlesztési Egyesület elnökének kezdeményezésére szeptemberben létrejött a Rábaközi Civil Műhely Egyesület(erről a Rábaközi Magazin szeptember 21-i számában írtunk) azzal a céllal, hogy a tájegység minden egyes területét képviselje egy-egy alapító, aki később szervező szerepet tölthet be. Az egyesület egyfajta védőernyőként kíván

működni a településeken

egymástól függetlenül tevékenykedő, helytörténettel foglalkozó magánszemélyek, esetleg civil szerveződések összefogásában.
Endrődy József szintén ott található a Rábaköz hagyományainak megőrzése érdekében felsorakozott személyek között. – Azzal a céllal hívtuk össze az embereket, hogy a Rábaköz történetét kicsit más oldalról is megközelítsük – fogalmazott Endrődy József, aki szerint sok helytörténeti témájú kötet jelent meg az elmúlt időszakban, ami persze örvendetes, viszont hiányolja az olyan indíttatású könyveket, amelyek kimondottan a Rábaközzel foglalkoznak. A rábapordányi szakember úgy gondolja, hogy a gazdag történelmi múlttal rendelkező tájegységnek nagyon sok bemutatásra érdemes szellemi kincse van, ezeket azonban jobban kellene propagálni. A környék olyan neves szülötteket adott hazánknak, mint például a Szilsárkányban született Hegedüs András egykori miniszterelnököt, de meg lehet említeni gróf Batthyány Lajos unokáját is, aki Egyeden látta meg a napvilágot, vagy Deák Ferencet, hiszen édesanyja Rábacsécsényben lett eltemetve.
A Rábaközi Helytörténet-kutatók Társulatának tagjai sokan jó ismerősként köszönthették egymást, hiszen azonos érdeklődési területen mozognak, ezért régebben is találkoztak. Mostantól viszont könnyebben konzultálhatnak, hiszen a társulat összejövetelei kiváló alkalmat teremtenek arra, hogy bemutassák aktuális kutatási témájukat, és megbeszéljék követendő céljaikat. Amennyiben a Rábaközi Civil Műhely Egyesület berkein belül kívánják folytatni a munkát, akkor is megmaradna az önállóságuk, viszont számíthatnánk a pályázati támogatásokra. A tagok egyébként évi négy-öt találkozót terveznek, hiszen a mindennapi tevékenységük mellett erre nem tudnak több időt fordítani, de mindent egybevetve hasznosnak gondolják a csapatmunkát.
Beküldés dátuma: 2011. 11. 16.
-
30 éve alakult újjá a 63. Sz. Bessenyei György Cserkészcsapat
Mivel a cserkészet vallásos mozgalom, főleg a hit iránt elkötelezett családok köréből szeretnék bevonzani a fiatalokat.
-
30 éve alakult újjá a 63. Sz. Bessenyei György Cserkészcsapat
Mivel a cserkészet vallásos mozgalom, főleg a hit iránt elkötelezett családok köréből szeretnék bevonzani a fiatalokat.
-
Az iskolai életre is rányomja a bélyegét a koronavírus-járvány
A Kapuvár Térségi Általános Iskola a 2021/2022-es tanévre három első osztály indítását tervezi Kapuváron.
-
Hófehérke és a hét törpe a beledi óvodában
Beled bölcsődései és óvodásai az elmúlt hetekben a farsangi szokásokkal, néphagyományokkal ismerkedtek.
-
A CSSE-nél várják az utánpótlás-neveléshez csatlakozó fiatalokat
A CSSE labdarúgó csapata három ponttal az ETO FC Győr mögött fejezte be a 2020-as őszi bajnokságot, mely a koronavírus-járvány miatt szakadt félbe.
-
Adománygyűjtés a horvátországi földrengés károsultjainak
A horvátországi földrengés károsultjainak javára szervezett gyűjtést nemrég a Beledi Egyesített Szociális Központ.