A Kormány az elkövetkezendő időszakban növeli a munkahelyteremtő, vállalkozásokat segítő támogatások mértékét, mert ezek az intézkedések jobban hozzájárulnak a gazdaság beindításához. Beled örül a lehetőségnek, hisz eredeti terve szerint mind több vállalkozónak adna helyet a héthektárt meghaladó, nemrég megvásárolt iparterületen.
– Nagy tisztelettel köszöntöm a Rábaközi Televízió nézőit és Szájer József európai parlamenti képviselőt. Örülök, hogy ellátogatott ide, Beledbe. Nagyon sokat hallottunk munkásságáról, amelyből mi is profitáltunk Beledben, hiszen nagyon sok uniós pályázatot nyertünk; az önkormányzat, de főleg a vállalkozások – mondta Tompáné Balogh Mária, aki hozzáfűzte: Mindezt annak köszönhetik, hogy öt éve várossá nyilvánították Beledet, mert a tízezer lélekszám alatti települések egyébként nem részesültek ezekben a támogatásokban.
Szájer József megköszönte a polgármester asszony meghívását. – Remélem, folytathatja munkáját az elkövetkezendő esztendőkben, hiszen sikeres időszak áll Ön mögött – tette hozzá az európai parlamenti képviselő. Jó hírrel jöttem Beledbe, hiszen az Európai Parlament nemrég döntött arról, hogy folytatódnak a támogatások az elkövetkezendő hét esztendőben. Magyarország jó tárgyalási pozíciót szerzett magának, mert eredetileg kevesebb összeg járt volna hazánknak. A miniszterelnök fellépésének következtében Magyarország kapja a második legnagyobb egy főre jutó uniós támogatási összeget.
A Kormány újragondolta a támogatások szétosztásának módját – közölte Szájer József. Megjegyezte: Beledben régóta a munkahelyek támogatása a fő cél, ugyanakkor az ország különböző részein nemcsak erre költötték az uniós forrásokat. A Kormány álláspontja szerint az elkövetkezendő időszakban lehívható pénz hatvan százalékát kifejezetten vállalkozás ösztönző célra csoportosítja át.
Beled számít az uniós forrásokra, mert szeretnék, ha egyre több cég kezdené meg tevékenységét a volt Betonáru helyén létesült iparterületen. A Győr-Moson-Sopron Megyei Fejlesztési Tervben szerepel az erre elkülönített pénzösszeg – jegyezte meg Tompáné Balogh Mária.
Szájer József szerint Beled rendelkezik a vállalkozások felélénkítéséhez szükséges tapasztalatokkal, amelyeket érdemes kamatoztatni. További értékes hozadéka a dolognak, hogy a támogatások ésszerű felhasználásával a közeljövőben sok ember talál munkát az ide települő cégeknél. Az európai parlamenti képviselő reméli, hogy a polgárok támogatják a sikeres városi eredményeket.
Szájer József Beled polgármesterével történt megbeszélése után meglátogatta azt a két céget, mely jelentős uniós támogatásban részesült.
A magyar származású magánszemély által alapított, német tulajdonban lévő Provertha Electronic Components Zrt. beledi üzemének profilját csatlakozó-és kábelgyártás, valamint fém-fröccsöntés képezi. Jelenleg számítástechnikai területre dolgoznak, valamint járműipari felhasználásra különféle kábelek gyártását végzik. A Provertha E.C. Zrt a tulajdonában lévő volt beledi malomépület felújításával új termelési egység kialakítását tervezi. Az üzemben csatlakozógyártás, fémfröccsöntés, kábelkonfekció-gyártás és Haube csomagolás történne. A malomépület melletti Kis-Rába folyó vízienergiájának hasznosítása szintén célként szerepel. A beruházással kb. 15 új munkahely jönne létre.
Beled másik jelentős cége, a növénytermeléssel és állattenyésztéssel foglalkozó Extra Tej Tejtermelő Kft., mely az elmúlt 2 évben több mint 2 milliárd forintos beruházás mellett korszerűsítette szarvasmarhatelepét, ahol ezzel felveszi a versenyt a világpiacon ill. biztosítja annak a közel 70 főnek a munkahelyet akik most is itt dolgoznak.
Tatai Lajos igazi lokálpatriótaként támogatja szülővárosa szépülését
Beled utcáit járva több épület, közterületi alkotás is magán viseli Tatai Lajos kezemunkájának nyomát.
Tatai Lajos igazi lokálpatriótaként támogatja szülővárosa szépülését
Beled utcáit járva több épület, közterületi alkotás is magán viseli Tatai Lajos kezemunkájának nyomát.
A Csornai Napközi Otthonos Óvoda felkészült az épületkorszerűsítésre
Csorna óvodásai gördülékeny, zavartalan nyári időszakon vannak túl, mely a gyerekek életkori sajátosságaiknak, igényeinek megfelelő szabadidős programokkal telt el.
Látványos felújítások a Kapuvár Térségi Általános Iskola valamennyi telephelyén
A Kapuvár Térségi Általános Iskolában 700 tanuló kezdte meg a 2025/2026-os tanévet. Idén ősszel is három első osztályt indítottak: egyet Gartán, kettőt pedig a Széchenyiben, és vidéken is szép számmal vannak elsős tanulók.
Átadták a csornai Széchenyi iskola felújított ebédlőjét
A padozattól a mennyezetig minden megújult a csornai Széchenyi István Általános Iskola ebédlőjében, mely évtizedek óta a gyermekétkeztetés egyik legfontosabb bástyája a városban.
Fábiánné Domán Hermina quilling és papírplasztika kiállítása Csornán
Mindenkinek megvan a saját stílusa és mintavilága: Fábiánné Domán Hermina az absztrakt geometriát választotta, melyből olyan egyedül-álló alkotások születtek, mint a háromdimenziós papírcsíkok.