A kormányrendelet szerint a férőhelyek számának ötven százalékát szabad csak feltölteni a szociális intézmények napközbeni ellátásában. A veszélyhelyzet ideje alatt ugyan szünetelt az intézményben az ügyfélfogadás, de attól még az ellátottak problémái nem szűntek meg, ezért meg kellett oldani valamilyen módon a kapcsolattartást.
A koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet idején sem zárt be a Nyitott Kapu-Vár Térségi Szociális Szolgáltató Központ, csak más munkarend szerint látták el feladataikat.
A fogyatékosok napközbeni ellátását és az idősek klubját úgy tudták működtetni, hogy otthonában keresték fel a gondozottakat. A szolgáltatásokat aszerint biztosították, hogy mire volt szüksége az illetőnek. A személyes látogatások alkalmával helybe vitték a fogyatékkal élőknek a különböző nehézségű rajzos, ügyességi feladatokat, hogy ne szakadjon meg a mentális gondozásuk. Azóta visszaállt az intézményben a napközbeni ellátás, de még nem veszi igénybe mindenki a lehetőséget.
Odoricsné Buthi Krisztina elmondta, hogy egyébként is csak tizenöt főt fogadhatnak, mivel a férőhelyek felét szabad csak igénybe venni. Akinek nem jut hely, az sem marad ellátás nélkül, mert az otthonában keresik fel a szakemberek.
A család és gyermekjóléti szolgálatnál beszüntették az ügyfélfogadást, ezért az intézmény udvarán, illetve a szolgáltatást igénybe vevők otthonában tartották a kapcsolatot az érintettekkel. A Nyitott Kapu-Vár Térségi Szociális Szolgáltató Központ munkatársai több mint százötven családdal vannak kapcsolatban, akikkel a veszélyhelyzet ideje alatt is legalább hetente foglalkozniuk kellett. Július eleje óta pedig úgy oldják meg az ügyfélfogadást, hogy egyszerre csak egy személy tartózkodhat az intézmény adott helyiségében, ahol mindenkinek be kell tartania a higiénés előírásokat.
– A házi segítségnyújtásban, az étkeztetésben nem történt változás a pandémiás időszakban sem, ezért itt ugyanúgy folytattuk a munkát, mint korábban – jelezte az intézményvezető, aki szerint Kapuváron kifogástalanul működött az operatív törzs. A polgármester napi, heti szinten tartotta a kapcsolatot vezetőtársaival, akikkel megbeszélték az aktuálisan megjelenő kormányrendeleteket. A rendszeres találkozókat továbbra is fenntartják, hogy azonnal reagálhassanak minden változásra.
Miután a boltokban megszűnt az idősek védelmében bevezetett idősáv, már nem a családsegítő munkatársai bonyolítják a vásárlást, hiszen a nyitvatartás alatt a nap bármely szakában látogathatóak a kereskedelmi üzletek.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.