Nem biztos, hogy minden diák felhőtlenül örül a következő megmásíthatatlan ténynek: indul a 2010-2011-es tanév őszi szemesztere. Kicsik és nagyok, tanárok és szülők gyülekeztek az iskola udvarán, jelezve, hogy véget ért a nyár, és kezdődnek a tanulással teli szorgos napok. A rendezvénnyel párhuzamosan lezárult a Nyugat-dunántúli Operatív Program

keretében kiírt “A szili mikrotérségi iskola fejlesztése” című projekt. Lengyel Lajos, Szil polgármestere elmondta, hogy az eredeti tervek szerint 223 millió forintból valósult volna meg a beruházás, de az időközben bekövetkezett áremelkedés miatt ennek összértéke végül 244 millió lett. Az önkormányzat a hiányzó forintokat részben az áfa-visszatérítésekből fedezte, valamint 10 millióhoz jutottak az Önerő Alapra beadott pályázaton, a 21.századi igényt kielégítő sportudvar létesítésére pedig 15 millió forint rövid lejáratú hitelt vettek fel, mert abban bíznak, hogy pár éven belül ki tudják gazdálkodni. A falu első embere megállapította: A megfelelően képzett pedagóguskar állománya biztosított, ezért minden feltétel adott az ifjúság testi és lelki fejlődéséhez.
Náray Lajosné, az iskola igazgatója körbekalauzolta kollégánkat a csodaszép épületben. Megmutatta a mozgássérült tanulók által is könnyen használható liftet, a felújított öltözőket, vizesblokkokat, az igényesen kialakított portahelyiséget. Igencsak ráfért a korszerűsítés az 1982-ben épült tornateremre: a régi ablakokat újakra cserélték, valamint felújították a tetőszerkezetet és a padlózatot. Egymás mellett található a kézműves és a közösségi szoba. Utóbbi a néptáncos tanulók gyakorlóhelye is lesz. Az új bútorzattal felszerelt nyelvi laborba pályázat útján szeretnének eszközöket szerezni. - Érdemes lesz benézni a könyvtárba is - invitálta televíziónkat az igazgatónő, aki szavakat sem talál arra, hogy milyen csodálatos a bibliotéka. Ezzel kapcsolatban már csak egy óhaja van: minél több olvasó töltse meg a helyiséget. Az informatikateremben működő 24 számítógép egy része modernebb, s bízva a pályázatokban, a többi hardvert idővel kicserélik. A gyerekek szeptember 1-jétől igénybe vehetik a gumitéglából épült korszerű kézilabdapályát, a parkosított játszóteret, ahol különböző udvari játékok kaptak helyet. A telek legvégén alakították ki a komposztálásra alkalmas sarkot, mellette azt a “tudatos kert “-et, melyben tájjellegű növényeket ültetnek.
Náray Lajosné az évnyitó ünnepségen arra kérte a gyerekeket, hogy miközben egymást segítik, kövessék tanáraik útmutatását, mert a sikert apró napi igyekezetekből lehet felépíteni.
Beküldés dátuma: 2010. 09. 15.
-
Területi és megyei sportversenyeken a beledi diákok
Török Jeanette a Rábaközi Médiacentrumnak rendszeresen beszámol a Beledi Általános Iskola sportéletéről.
-
Területi és megyei sportversenyeken a beledi diákok
Török Jeanette a Rábaközi Médiacentrumnak rendszeresen beszámol a Beledi Általános Iskola sportéletéről.
-
Több fontos napirendi pontot tárgyalt a csornai képviselő-testület
Csorna Város Önkormányzatának képviselő-testülete júniusi ülésén elfogadta a 2025. évi költségvetés negyedéves módosítását, mely a január 1-jétől április 30-áig terjedő időszak átvezetéseit tartalmazza.
-
Kiállítások a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden sok éve hagyomány, hogy a pünkösdi fesztivál alkalmával a helyi művelődési házba várják a kultúrakedvelő közönséget.
-
Osztrák diákok Kapuváron
A Kapuvár Térségi Általános Iskola június közepén fogadta az ausztriai Bernstein és Lockenhaus településről érkező küldöttséget.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.