Megnyitotta kapuit az első nyári tábor Beleden, ahol minden évben gondolnak azokra a családokra, akik nem tudják megoldani a gyermekek teljes szünidei felügyeletét. A szülők nyugodtak lehetnek csemetéik elhelyezését illetően, mert szakemberek foglalkoznak velük, ezenkívül változatos programokat szerveznek a négy turnusra tervezett napközis tábor lakóinak. A

jelentkezők napirendjében minden alkalommal más-más téma szerepel: az első turnus résztvevői a római, a görög és az egyiptomi kultúrába tesznek “kirándulást”. Az elméleti részt sem mellőző foglalkozások után sok játékos és mozgásos feladatot kapnak a szünidős diákok.
Odoricsné Buthi Krisztina intézményvezető elmondta, hogy a délelőtt kilenctől délután négy óráig nyitva tartó, főként alsós iskolásokból szerveződött táborban napi kétszeri étkezést biztosítanak a gyerekekenek. A szülőknek csak az utóbbihoz kell hozzájárulnia, ezenkívül az összes program ingyenes. A foglalkozások anyagi hátterét az Egyesített Szociális Központ, valamint a Beledi Ifjúsági Egyesület biztosítja.
A tanulási problémával küszködő gyerekeknek mozgásfejlesztő kézműves programokat szerveznek, a következő, augusztusra tervezett tábori héten pedig a környezetvédelemmel és a sporttal foglalkoznak. A pilismaróti bentlakásos táborba negyven fiatallal utaznak, akik között nemcsak helyiek, hanem a környékből jelentkező tanulók is lesznek. Az első turnus résztvevőire zárásul még egy izgalmas feladat hárult: római kori ruházatban indultak a faluban “kincskeresésre”.
Beküldés dátuma: 2011. 07. 20.
-
Néhány éve kívül, most pedig belül újult meg a beledi evangélikus templom
Ihász Beatrix örömteli hírről számolt be a Rábaközi Televíziónak: a 21. századi igényeknek megfelelően újították meg a beledi evangélikus templom belső terét.
-
Néhány éve kívül, most pedig belül újult meg a beledi evangélikus templom
Ihász Beatrix örömteli hírről számolt be a Rábaközi Televíziónak: a 21. századi igényeknek megfelelően újították meg a beledi evangélikus templom belső terét.
-
Életeket menthet a kémények felülvizsgálata
Térségünkben egyre ritkábban mutatja meg az időjárás téliesebb arcát és a hőmérséklet csak néhanapján marad tartósan nulla fok alatt, de még közel sincs vége a fűtési szezonnak.
-
A pecások télen-nyáron kijárnak a tavakhoz
A Beledi Előre Horgászegyesület 2022 végén tartotta tisztújító közgyűlését, melyen a tagság néhány változtatást kezdeményezett.
-
Jól képzett szakemberek kerülnek ki a csornai Csukásból
A 2023/2024-es tanévtől a közkedvelt mezőgazdasági és erdészeti, illetve gépészeti ágazatban kínálnak továbbtanulási lehetőséget a nyolcadikos tanulóknak a csornai Csukás Zoltán Mezőgazdasági Technikumban.
-
Kapuvári ÍzvadÁszok: Magyaros ételeikkel hetedszer is sikert arattak Rómában
Az ÍzvadÁszok csapata hetedik alkalommal főzött a szegényeknek Rómában, ahol a szokásosnál is nagyobb tömeg és szigorúbb ellenőrzés, lezárt utcák, terek, gyülekező külföldi tévéstábok jelezték, hogy valami rendkívüli történik: a temetés előtt három napig tízezrek imádkozhattak az elhunyt XVI.