
Csak nagyon lassan halkult az asszonyok egybefüggő moraja, akik boldogan hozták édes és sós

süteményeiket a jeles napra. A felújított faluház átadásán Aller Imre arra emlékeztetett, hogy a valamikor pártházként funkcionáló épület a rendszerváltáskor került az önkormányzat tulajdonába. A falak között eddig is a civil szervezetek és közösségek összejöveteleit rendezték, de 2009-ben elnyerték az Integrált Közösségi Szolgáltató Tér címet. A helyhatóság tavaly 45 millió forint támogatást nyert a faluház bővítésére és korszerűsítésére. Az épület átadásával egyidőben a házat megtöltötték tartalommal: Régi ízek - régi tárgyak meséi címmel nyílt kiállítás Kónyban. – Minden évben más részét mutatjuk be a község múltjának – mondta Horváth Tihamérné. Most a hajdani edények használatát és konyhai titkokat leshettek el a tárlat látogatói. A Piros rózsa nyugdíjasklub tagjai féltve őrzik nagyanyáik receptjeit, melyek alapján megsütötték a finomságokat. A kónyiak nagyon kedvelték a mákos rétest és a hájastésztát – tudtuk meg a klub elnökétől. Máté

Sándorné lelkesen sorolta azokat az eseményeket, amelyekben a nyugdíjasok segítettek. Szívvel-lélekkel igyekeznek, főleg az a 25-30 fős mag, amely a csapat biztos hátterét adja.
Kóny polgármestere elárulta, hogy idén nem tudtak pályázati pénzt szerezni a falunapra, ezért már a költségvetés elkészítésekor elkülönítették az erre szánt összeget. A hivatal munkatársai időben elkezdték a szervezést, így lehetséges, hogy a 22.alkalommal megrendezett programon is jelen volt néhány országosan ismert fellépő. Az elmúlt évtizedekben annyi sztár megfordult Kónyban, hogy fejtörést okoz az újabbak kiválasztása.
Beküldés dátuma: 2011. 09. 07.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
III. Kocsis István nemzetközi emléktorna Csornán
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
-
Ballagás a Kapuvár Térségi Általános Iskolában
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
-
20. Beledi Pünkösdi Fesztivál
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
-
A vörösterror áldozataira emlékeztek Csornán
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.