Az öntésmajori származású Magyar László tésztákkal, pirított lisztpépes ételekkel kezdte főzőkarrierjét, mára pedig családtagjaival megalapította az „ÍzvadÁszok” csapatát.
A több lábon álló, vasipari szakmunkás és kereskedelmi végzettségű, továbbá érettségivel rendelkező kapuvári vagyonőr amatőr szinten űzi a konyhamesterséget, de nem akárhogy! Magyar László gyermekkorában is szívesen forgatta a fakanalat, és első felesége tragikus betegsége miatt kényszerült átvenni a vezető szerepet a konyhában. Kiss Józsefnétől, a Széchenyi iskola vezető szakácsától kért tanácsokat a főzéshez. Jelenlegi párjával hét évvel ezelőtt határozták el, hogy hivatalos formába öntik konyhaművészetüket. Az „ÍzvadÁszok” elnevezésű csapat nagyon izgult első nyilvános megmérettetésén, de főztjük csodák-csodája első helyezett lett. A családfőből, a lányból és a feleségből álló „formáció” az amatőrök részére rendezett hazai és nemzetközi versenyek gyakori résztvevője lett. Megállják a helyüket a pörkölt- és gulyásfőző versenyeken, de ha maguk döntik el, hogy mit készítsenek, előnyben részesítik a kapuvári böllérmájat. Utóbbival több aranyérmet is szereztek. Palacsintáik, süteményeik után a kóstolók szintén megnyalják mind a tízt ujjukat. Magyar úr az idő- és munkaigényesebb sütést inkább nejére bízza. A legnagyobb kihívást az alapanyagok összeállítása jelenti számukra, ezért a jól bevált beszerzési helyekről gyűjtik az adalékokat. Receptjeik titka, hogy saját ötleteiket, ízvilágukat varázsolják az ételekbe, s kezüket a szeretet mozgatja, mert mindhárman imádnak főzni. A „Szabadtűzi Lovagrend” az interneten figyelt fel eredményeikre, majd miután sikeresen kiállták az egyéves próbaidőt, Magyar Lászlót befogadták a lovagok közé, a csapatot pedig szövetségesként tartják nyilván. A kapuvári szakács a zsűriképző tanfolyam elvégzése után részt vehet a versenybíróságok munkájában.
Beküldés dátuma: 2014. 07. 28.Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.