A csapatmunka közösséggé kovácsolja a résztvevőket, és felejthetetlen élményekkel gazdagítja a fiatalokat – mondta Lechner Aranka
igazgató. A szakemberek a találkozó végén összegeték tapasztalataikat, eszmét cseréltek a gyógypedagógia újszerű megközelítéséről.
Idén harmincadik alkalommal kerül megrendezésre az értelmileg akadályozott fiatalok számára kiírt országos tanulmányi verseny, melynek nyugat-dunántúli regionális elődöntőjét a csornai Arany János Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményben tartották meg. Mi minden várt a résztvevőkre? Térkép- és címerismeret, nevezetes épületek megnevezése szókártyák segítségével, a Hajdúság őshonos állatainak bemutatása, lebbencsleves főzés, gyógynövények ismerete és szakszerű elültetése, valamint játékos sportfoglalkozás keretében változatos feladatokat kellett teljesíteniük, például az ún. „mocsárjárás”-t. A házigazda csapatán kívül zalaszentgrótiak, rumiak, nagykanizsaiak, keszthelyiek, győriek és soproniak (két csapattal) vettek részt a megmérettetésen. Ötödiktől a nyolcadik évfolyamon tanulók szociális készségeikről adtak számot. A legjobbak a Hajdúböszörményben megrendezésre kerülő országos döntőn fognak versenyezni – mondta Lechner Aranka, a csornai intézmény vezetője. A csornai intézmény pedagógusai öt-hat éve részt vesznek az értelmileg akadályozott tanulók részére szervezett versenyeken, így idén is elindíthatták saját csapatukat.
A csornai regionális fordulón kialakult helyezéseket Triay Orsolya, a zsűri elnöke ismertette a megjelentekkel. A versenyen a csornai Arany János Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény csapata bizonyult a legjobbnak, így a Nyugat-Dunántúlról ők utazhatnak az országos megmérettetésre.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 04. 14.Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.